Znany traktor Stiga

Trawnik posiada niemalże każdy właściciel domu jednorodzinnego czy letniskowego. Jest on ozdobą ogrodu, ale także miejscem spotkań, do zabawy czy odpoczynku. Jednak żeby można było z niego w taki sposób korzystać, to musi być wykoszony.

Ceny traktorków do koszenia trawy

traktor kosiarka stiga cenaJeżeli mamy ogród z trawnikiem, to prędzej czy później staniemy przed dylematem wyboru najlepszego sprzętu do koszenia trawników. Jest on niezbędny, gdyż trawa sama w sobie bardzo bujnie rośnie, czego przykładem mogą być polne łąki. Przeważnie zaleca się przycinanie trawy średnio raz w tygodniu, aby zachowała właściwy kształt. Możemy to robić na kilka sposobów, ponieważ w sprzedaży są dostępne różne sprzęty ułatwiające do zadanie. Przede wszystkim są to kosy spalinowe, kosiarki zasilane elektrycznie i traktorki. Każdy z nich jest przeznaczony do nieco innego terenu, dlatego warto się zapoznać z tymi informacjami. Jeżeli mamy dużą powierzchnię do koszenia trawy, to najlepiej się sprawdzi traktor kosiarka Stiga cena jego mieści się w środkowym przedziale cenowym. Jest to pojazd wyposażony w duże koła umożliwiające płynną jazdę po miękkim podłożu jakim bez wątpienia jest trawnik oraz w silnik spalinowy nowej generacji, zapewniający wydajną pracę przy niewielkim zużyciu paliwa. Jest on bardzo zwrotny pomimo swoich rozmiarów i posiada innowacyjną sześciobiegową przekładnie do jazdy w przód i w tył. Dzięki temu można łatwo traktorkiem manewrować i wjechać w każde miejsce. W komplecie do traktorka dołączony jest pojemny kosz na trawę, który oszczędza nasz czas.

W koszeniu trawy liczy się szybkość i skuteczność. Choć na małych powierzchniach nie jest to aż tak istotne, to na dużych wręcz przeciwnie. Mając do wykoszenia kilkadziesiąt arów, trzeba mieć do dyspozycji dobrej jakości sprzęt, którym możemy jeździć.