Zdecydowałem się wymienić ekran w iphone

 

Posiadam telefon komórkowy marki iphone 8. To bardzo dobry i funkcjonalny telefon, ale ma jedną wadę. Ma bardzo delikatny ekran, który tłucze się nawet przy delikatnym uderzeniu. Już kilka razy miałem z nim ten sam problem. Przy kolejnym pęknięciu ekranu miałem już taką wprawę, że postanowiłem sam wymienić ekran, żeby nie przepłacać za usługę w serwisie.

Jak wymienić ekran w iphone 8?

wymiana ekranu iPhone 8Tym razem pęknięcie ekranu nie było zbyt duże, ale utrudniało swobodne korzystanie z mojego iphone 8. Wymiana ekranu iPhone 8 była mi czymś dobrze znanym. Zamówiłem odpowiednie części i zabrałem się za wymianę. Wymiana przebiegła bardzo prosto i bez problemowo. Najpierw zdjąłem pękniętą szybkę, a następnie przystąpiłem do wymiany ekranu. Po założeniu nowego ekranu odpowiednio go przetarłem i nałożyłem nową szybkę na iphone 8. Usunąłem pęcherzyki powietrza z pomiędzy części i odczekałem chwilę, żeby szybka dobrze złapała ekran. Następnie dla bezpieczeństwa założyłem szkło hartowane na wyświetlacz telefonu. Miałem nadzieję, że nic po drodze nie zepsułem, bo inaczej miałbym jeszcze większe koszty w profesjonalnym serwisie. Na szczęście wszystko działało poprawnie. Nie miałem żadnych problemów z dotykiem ani klawiszami. Telefon bardzo dobrze reagował na moje polecenia. Byłem bardzo zadowolony z faktu, że udało mi się naprawić ekran samodzielnie.

Części które kupiłem nie były drogie choć oryginalne. Dzięki temu udało mi się zaoszczędzić na usłudze w serwisie. Wymiana ekranu nie trwała zbyt długo. Bardzo sprawnie sobie z tym poradziłem, choć wcześniej musiałem obejrzeć dla pewności filmik instruktażowy na ten temat w internecie. Jestem pewny, że każdy laik poradzi sobie z tak prostą naprawą. Na szczęście ekran nie jest zbyt drogą częścią w telefonach tej marki.