Zastosowanie olejków eterycznych w aromaterapii

Były znane już w starożytnym Egipcie, Indiach oraz Macedonii, a dziś wykorzystuje się je w bardzo uniwersalny sposób nie tylko w kosmetyce, ale również medycynie. Olejki eteryczne, bo o nich mowa posiadają niebywale szerokie spektrum zastosowania.

Olejek eteryczny w terapii 

terapeutyczne olejki eteryczneWiadomo powszechnie, że olejki eteryczne mają ogromne zastosowanie i dzięki swej uniwersalności potrafią zastąpić nam wiele produktów w naszej kosmetyczce oraz domowej apteczce. Nie tylko mają zbawienny wpływ na proces starzenia, ale również potrafią łagodzić ból, stres czy zaburzenia trawienia. Dzięki szerokiej gamie działania utworzono nawet osobną dziedzinę – aromaterapię stosującą olejki właśnie w dziedzinach leczniczych i terapeutycznych. Terapeutyczne olejki eteryczne możemy zakupić także w internecie gdzie znajdziemy ich chyba największy wybór. Łatwa dostępność to jednak nie wszystko, ponieważ przy każdym olejku, w każdym dobrym sklepie, będziemy mieli możliwość zapoznania się z bardzo szczegółowym opisem dotyczącym tego na co dokładnie ma wpływ konkretny olejek. Najpopularniejszą formą aromaterapii jest oczywiście masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych. Pozwala on na połączenie korzyści płynących z samego masażu wraz z korzyściami olejki wynikającymi z jego wcierania w ciało oraz oczywiście wdychania. Kąpiele z użyciem olejków są również bardzo popularne. Taka kąpiel oddziałuje na nasze zmysły dzięki temu, że w ciepłej wodzie woń olejków staje się silniejsza, w po wyjściu z kąpieli nasze ciało posiada ich zapach.

Olejki mają bardzo rozluźniające działanie, stąd właśnie często wato z nich korzystać podczas kąpieli. Doskonale wówczas redukują uczucie stresu i napięcia tak psychicznego, jak i oczywiście fizycznego. Poza tym niektóre olejki, jak np. Lawenda lub Ylang-yalng potrafią złagodzić także napady lękowe i depresję.