Zastosowanie kopert bąbelkowych

Najczęściej koperta bąbelkowa wykonana jest z białego papieru, który podkleja się specjalną folią polietylenową LDPE, o różnej wielkości bąbla w środku. Folia taka jest podklejana bardzo mocnym klejem, przez co doskonale zabezpiecza zawartość koperty. Dziś praktycznie nie używa się innych kopert, niż te bąbelkowe.

Specjalne przeznaczenia kopert bąbelkowych

koperty bąbelkoweDawniej, wysyłając list używano zwykłych kopert nabywanych praktycznie jedynie na poczcie. Dziś znacznie się to zmieniło. Koperty i to różnorodne można zakupić nie tylko na poczcie, ale także w sklepach, oraz bezpośrednio u producenta. Istnieją koperty o różnym przeznaczeniu. Aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę, najczęściej kupuje się koperty bąbelkowe wykorzystywane do transportu delikatnych przedmiotów, które wymagają więcej troski, niż zwykły list. Na rynku istnieją koperty bąbelkowe o różnej wielkości. Wszystkie one posiadają specjalny pasek samoklejący, silikonowy, pod którym zastosowano pasek mocnego kleju. Jest to bardzo przydatne, ponieważ można łatwo i szybko zakleić kopertę, tym samym dokładnie zabezpieczając naszą przesyłkę. Takie koperty to idealne zabezpieczenie konkretnego przedmiotu. Poza tym, koperta chroni nie tylko delikatne przedmioty, ale także sprawia, że nie są one widoczne (nie można ich wyczuć pod palcami). I dlatego wnętrze koperty jest wyjątkowo bezpieczne np. dla przedmiotów wartościowych (osoby postronne nie domyślą się, co znajduje się w środku takiej koperty bąbelkowej). Warto wysyłać w takich kopertach.

W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest wysyłać przesyłki do odbiorców. Wysoka jakość materiałów do pakowania doskonale zabezpiecza każdego rodzaju przesyłkę. Poza tym znacznie łatwiej zapakować taką przesyłkę, ponieważ na rynku istnieje mnóstwo różnych form opakowań.