Zalety paneli na podczerwień

 

Światło podczerwone jest powodem, dla którego czujemy  ciepło, gdy słońce świeci w środku zimowego dnia. Konwencjonalna mądrość sugeruje, że jeśli temperatura powietrza spadnie, to też będzie Ci zimno. Niemniej jednak fale podczerwone emitowane przez słońce bez przeszkód poruszają się w przestrzeni kosmicznej i ogrzewają wszelkie przedmioty, na które natrafiają na swojej drodze.

Zasada działania paneli na podczerwień jest dość prosta

panele na podczerwieńOgrzewanie przy użyciu podczerwieni jest niedawnym niedawnym wynalazkiem. Promieniowanie jest emitowane z nagrzewnicy, następnie przemieszcza się ono swobodnie w przestrzeni do czasu aż napotka jakiś obiekt. Obiekt pochłania promieniowanie, powodując wibracje cząsteczek, wytwarzając ciepło. Gdy fale emitowane przez panele na podczerwień wchodzą w kontakt z ludźmi, wnikając w głąb naszego ciałana głębokość kilku centymetrów, zapewniając uczucie głębokiego ciepła. Nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio na drodze fal, każde ciało stałe znajdujące się w pomieszczeniu zostanie wprawione w drgania, gdy uderzą w nie fale, powodując emisję ciepła. Pomimo możliwości zakupu nagrzewnic gazowych, olejowych i na podczerwień, eksperci zalecają użycie elektrycznych paneli podczerwieni w domu, ponieważ podczas instalacji paneli nie trzeba włączać żadnych prac rurowych ani urządzeń do magazynowania paliwa.

Nie ma też bezpośrednich emisji spalin związanych z użyciem paneli elektrycznych (a jeśli używasz ich w połączeniu z panelami słonecznymi, uzyskujesz 100% bezemisyjnego ogrzewania). Można je również umieścić wysoko na ścianach lub suficie, dzięki czemu łatwiej będzie trzymać się z dala od zwierząt i dzieci (są tak ciepłe, jak standardowe grzejniki). Ponieważ nie mają ruchomych części, działają one w całkowitej ciszy, co czyni je idealnymi do sypialni.