Zalety druku sublimacyjnego

Poliester to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów podczas produkcji odzieży. Ze względu na właściwości tego materiału, nieco problemów może sprawić jego zadrukowywanie. Dlatego tez tak ważne jest, by wykorzystywać odpowiednią technologie druku na tekstyliach.

Jak drukować na poliestrze?

druk sublimacyjny na poliestrzePoliester, obok bawełny, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji odzieży. Koszty pozyskania tego materiału są niskie, a dodatkowo cieszy się on dużą wytrzymałością. Z drugiej jednak stromy, ze względu na specyficzne właściwości poliestru, nieco problemów może sprawić jego zadrukowywanie. Dlatego też najlepszym wyborem będzie zawsze druk sublimacyjny na poliestrze. Druk cyfrowy w przypadku tego właśnie materiału kompletnie się nie sprawdzi, gdyż tusz z drukarki nie będzie się chciał wchłonąć w ten nieprzepuszczany materiał. Tymczasem, wykorzystując druk sublimacyjny, który nie jest nanoszony bezpośrednio na materiał, a na papier transferowy, problem ten nie występuję. Tak naprawdę, druk w technologii sublimacyjnej jest jedynym sposobem na to, aby tworzyć na poliestrze wyraźne i co najważniejsze – trwałe wzory. Czegoś takiego nie uda się uzyskać nawet, gdy użyjemy na poliestrze najbardziej nowoczesnych technik druku, takich jak sitodruk. Nic wiec dziwnego, że obecnie drukarki sublimacyjne są stałym wyposażeniem zakładów produkujących odzież. Ważne jest oczywiście, aby do zastosowań profesjonalnych wybierać najwyższej jakości sprzęt jak i akcesoria do druku sublimacyjnego, co będzie gwarancją jego jakości.

Druk na materiałach tekstylnych może być bardzo wymagający. Kluczowe jest, aby w tym celu używać możliwie jak najnowocześniejszych urządzeń do druku. Ważne ejst, by były one dostosowane do specyfiki i właściwości danego materiału, który ma zostać zadrukowany.