Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Ostatnimi laty coraz więcej operacji plastycznych przeprowadzanych przy użyciu skalpela zamienia się w zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane praktycznie bezinwazyjnie i bezboleśnie. Co ciekawe do większości z nich używa się jednego związku, który już naturalnie występuje w naszym organizmie.

Zalety kwasu hialuronowego

kwas hialuronowy szczecinKiedy zaledwie kilka lat temu myśleliśmy o pozbyciu się zmarszczek, powiększeniu ust, poprawieniu kształtu nosa od razu kojarzyliśmy te kwestie z bolesnymi operacjami plastycznymi. Dziś na szczęście coraz częściej rezygnuje się ze skalpela na rzecz zabiegów, które są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają od nas długiego czasu rekonwalescencji. Co więcej zabiegi te przynoszą nierzadko jeszcze lepsze rezultaty ponieważ ich efekty są znacznie bardziej naturalne, a wszystko to gwarantuje nam kwas hialuronowy Szczecin posiada kliniki w których wykonuje się zabiegi właśnie z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to związek, który naturalnie występuje w naszym ciele, a jego rolą jest wiązanie cząsteczek wody. To właśnie on odpowiedzialny jest poniekąd za występowanie zmarszczek czy chociażby za wielkość naszych ust. Podobnie, jak w przypadku kolagenu z wiekiem tracimy również kwas hialuronowy stąd właśnie można odczuć, że skóra staje się mniej jędrna, mniej nawodniona i mniej sprężysta. Wykonując zatem zabiegi z użyciem tego związku jedynie dodajemy naszemu ciału to, co i tak samo produkuje. Można powiedzieć, że jedynie uzupełniamy w nim braki.

Niebywałą zaletą kwasu hialuronowego, czy raczej zabiegów z jego użyciem jest to, że nie przynosi on trwałych rezultatów. Nasz organizm z biegiem czasu pochłania dostarczony kwas hialuronowy, więc efekty zabiegu są coraz bardziej naturalne im dłuższy czas minął od jego wykonania. Poza tym w przypadku, gdyby rezultat nie przypadł nam do gustu całkowicie nie musimy się martwić, że zostanie z nami na zawsze.