Wytrzymałe zlewozmywaki na każdą kieszeń

 

Kuchnia to jedno z pomieszczeń w domu, gdzie oprócz przytulnej, przyjaznej atmosfery liczy się także funkcjonalność mebli, które się w niej znajdują oraz praktyczność dodatków. Meble każdej pani domu powinny być pojemne oraz wytrzymałe. Ta druga cecha dotyczy głównie blatu roboczego, który powinien być wykonany z odpornego na zarysowania tworzywa oraz być obszerny, aby móc ustawić na nim zlew.

Niesłabnąca popularność metalowych zlewów do kuchni

zlew metalowyZlewozmywak poza funkcją praktyczną może być także dekoracją blatu i całej zabudowy kuchennej. Obecnie w sklepach z wyposażeniem kuchennym znaleźć możemy mnogość kształtów i tworzyw, z których są wykonane. Spośród wielu modeli spotkać można zlewozmywaki owalne, okrągłe, prostokątne, a nawet kwadratowe. Niektóre z nich posiadają dwie komory lub jedną komorę z ociekaczem. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na blacie, najlepiej jest wybrać zlew jednokomorowy bez ociekacza. Materiałem, z którego wykonane są zlewy kuchenne może być wytrzymały granit, gustowna ceramika lub szkło. Jednak od lat niesłabnącą popularnością cieszy się niezawodny zlew metalowy. Jego niewątpliwymi zaletami są wytrzymałość na zarysowania oraz odporność na wysoką temperaturę, a przede wszystkim przystępna cena. W zależności od rodzaju montażu spotykamy zlewozmywaki nakładane, wpuszczane oraz podwieszane, do których dopasowane są wiszące lub wbudowane w nie baterie kuchenne.

Różnorodność kształtów i rodzajów montażu zlewów ze stali sprawia, że za niewielką ceną możemy kupić oryginalny zlewozmywak, który przykuje oko rodziny i znajomych. Dodatkowo poza standardowym stalowym kolorem, w sklepach znajdują się zlewy metalowe w kolorach czerni, złota, a nawet miedzi. Tak duża kolorystyka barw pozwoli nam idealnie dopasować zlew do stylu kuchni.