Wykończenia przy pomocy listw

Urządzając mieszkanie, warto zwrócić uwagę na wykończenia, ponieważ właśnie takie, z pozoru mało ważne szczegóły nadają wnętrzu estetyczny wygląd. Bez nich wszystko wygląda, jakby było niedokończone, przez co nie osiągniemy należytego efektu. Zastanawiając się nad elementami wykończeniowymi, warto poświęcić trochę uwagi listwom.

Listwa na ściany

listwy ścienneWielu z was słyszało pewnie o listwach podsufitowych lub przypodłogowych, są to elementy obecne w wielu domach. Listwy ścienne są trochę mniej popularne, co nie zmienia faktu, że potrafią nadać bardzo fajnego wyglądu różnego rodzaju pomieszczeniom. Bardzo dobrze odnajdują się w zestawieniu ze sztukaterią. Tego rodzaju listwy mają za zadanie pełnić jedną, ale bardzo ważną funkcję, a mianowicie mają one za zadanie ozdobienie wnętrza. Do wyboru mamy kilka rodzai listw, najważniejszym ich podziałem jest podział ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są trzy rodzaje, listwy styropianowe, poliuretanowe i plastikowe. Każdy z tych rodzai ma swoje wady i zalety, ciężko określić, który z nich jest najlepszy. Każdy z wyżej wymienionych rodzai posiada bardzo szeroką gamę wzorów i rozmiarów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować coś do każdego rodzaju wnętrza bez żadnych problemów. Rozmiary zaczynają się od centymetra, a kończą na nawet i dziesięciu centymetrach szerokości, natomiast jeśli chodzi o długość, to listwy sprzedawane są zazwyczaj w długości powyżej dwóch metrów i możemy je docinać na odpowiedni wymiar.

Takie listwy możemy nabyć w każdym lepszym sklepie budowlanym, dostępne są również na wielu portalach aukcyjnych. Cena za jedną sztukę waha się od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od rozmiaru, producenta i tworzywa, z jakiego została dana listwa wykonana. Montaż tych listw jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy je tylko przykleić.