Wygładzenie, rozjaśnienie i dotlenienie skóry twarzy

 

Bardzo trudno oczyścić skórę twarzy środkami pielęgnacyjnymi, które dostępne są w drogeriach. Dlatego niektórzy korzystają z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest na pewno mikrodermabrazja.

Złuszczanie powierzchniowej warstwy naskórka diamentem

mikrodermabrazja bydgoszczJest to zabieg, który polega na mechanicznym złuszczeniu warstwy powierzchownej naskórka. Do złuszczania wykorzystuje się materiały ścierne. Oczywiście są to materiały wysokiej jakości – najczęściej diament lub korund. Stąd też wyróżnia się w salonach kosmetycznych mikrodermabrazję diamentową oraz korundową. Najtwardszym materiałem ze złóż naturalnych jest diament. Z tego powodu jest on coraz częściej stosowany jako materiał ścierny w mikrodermabrazji. Poza tym diament nie wchłania się przez skórę. Oczywiście mikrodermabrazję wykonuje się tylko do konkretnego poziomu – nigdy nie dochodzi się do warstwy naczyniowej skóry właściwej. Takie zabiegi jak mikrodermabrazja bydgoszcz pozwalają na pozbycie się objawów starzenia skóry np. zmarszczek. Ponadto zabieg pozwala na usunięcie przebarwień, blizn pod trądziku i nie tylko. Mikrodermabrazja jest bardzo dobrą metodą na trądzik grudkowy, zaskórnikowy, łojotokowy czy rozszerzone pory. Zabieg stosowany jest też wtedy, kiedy powierzchnia skóry nie jest gładka, jest nierówna. W przypadku skóry szorstkiej, szarej, zmęczonej (tzw. skóry palacza) polecany jest zabieg mikrodermabrazji.

Zabieg stosuje się również w przypadku rogowacenia mieszkowego oraz rozstępów. Dzięki mikrodermabrazji można doprowadzić do bardzo silnego ukrwienia, odżywienia i dotlenienia komórek. Skóra staje się sprężysta, jędrna, gładka. Ponadto po zabiegu nakłada się na skórę łagodzące, kojące, nawilżające kremy, które wzmagają efekty. Zabieg wykonuje się 2 razy w roku w seriach kilku zabiegów co tydzień lub 2 tygodnie.