Współczesny artysta dekorujący meble miejskie

Moje miasto od zawsze słynęło z tego, że mieszka w nim całkiem pokaźna grupa artystów. Od lat zrzeszają się oni w różnych formacjach artystycznych i niekiedy można ich spotkać w okolicach rynku.

Malowanie na meblach parkowych – sztuka czy wandalizm?

meble parkoweJakiś czas temu zrobiło się głośno na temat tego, że nieznany dotąd nikomu malarz zaczął tworzyć piękne, miniaturowe obrazy, a jego płótnem były meble miejskie. Było to dość kontrowersyjne, gdyż wielu ludzi lubi ładne obrazy, lecz w ich mniemaniu ławki miejskie to mienie publiczne, którego nie powinno się naruszać. Oczywiście, nie było trzeba długo czekać na to, aby meble parkowe pokryły się podobnymi małymi arcydziełami. Wielu ludzi zachwycało się nad nową, ciekawą formą sztuki miejskiej, niektórzy zaś się oburzali. Wszyscy jednak ze zniecierpliwieniem oczekiwali na to, kiedy obrazy opanują także kosze na śmieci, stojaki na rowery czy też rynny biegnące wzdłuż budynków. Przez pewien czas całe zamieszanie jednak ucichło. Niektórzy czekali niecierpliwie na kolejny krok tajemniczego artysty, jednak wraz z upływem czasu zaczynali tracić nadzieję na jakieś nowe obrazy. W końcu po mieście rozeszła się wieść, że zamówiono nowe meble do galerii handlowych. Niby nic w tym dziwnego – wszędzie od czasu do czasu przydaje się mała modernizacja, dzięki której miejsce ma szansę odżyć na nowo – jednak każdy z mieszkańców doszukiwał się tu zapowiedzi wielkiego powrotu sztuki miejskiej. Kiedy w końcu nadszedł czas dostawy nowych mebli, natychmiast zauważono, że niektóre z nich zawierają rysunki, które jednak zdawały się jakieś niepełne i nieczytelne.

Okazało się, że wszystko to było częścią jednej, dużej wystawy, gdyż po odpowiednim ułożeniu wszystkie meble tworzyły jeden, wielki obraz, wieńczący drobne dzieła tajemniczego i nieznanego dotąd artysty.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie astrini-design.pl