tanie tonery

Własna drukarka i tonery do niej

Od niedawna jestem posiadaczem własnej drukarki, którą zakupiłem, aby móc drukować wymagane przez siebie dokumenty na miejscu. Z reguły robiłem to w miejscu pracy co było jednocześnie nieeleganckie oraz ryzykowne.

Tonery – jak są zbudowane?

tanie toneryNikt nigdy nie przyczepił się do wykorzystania papieru, a trzeba mieć na uwadze fakt, że nie jest to jedyna część drukarki, która ulega wyeksploatowaniu. Takie sprawdzone tanie tonery do drukarki Lexmark są to elementy, które posiadają w sobie specjalny proszek, który pozwala na pokrywanie papieru warstwą czarnej powłoki. Z reguły taki toner do drukarki laserowej starcza na około dwa i pół tysiąca stron, więc drukując jakiekolwiek umowy bądź większe dokumenty, możemy szybko doprowadzić do jego wyczerpania. Już sama wymiana tego podzespołu jest w miarę kosztowna, bo sam toner kosztuje około sto pięćdziesiąt złotych. Co trzecią wymianę tonera zalecana jest też wymiana bębna drukarki, którego cena jest również trzykrotnością ceny jednego tonera. Właśnie ze względu na ten fakt i koszty, na które musiałbym nadal narażać swojego pracodawcę, postanowiłem zainstalować takie urządzenie u siebie. Wiem że i zużycie będzie mniejsze i bardziej rozważnie będę zwracać uwagę na to, czy danego dokumentu naprawdę potrzebuję w wersji papierowej.

Dodatkowo zakupiłem dodatkowe dwa tonery do drukarek Lexmark i jeden bęben, żeby być w pełni przygotowanym na nadchodzące potrzeby wydruku. Nawiązując do funduszy, sama drukarka to koszt ledwie 350 zł, natomiast właśnie cały osprzęt do drukowania to prawdziwe koszty.