Usuwanie plam na skórze przy pomocy lasera

Okazuje się, że nawet 50% kobiet posiada na swojej skórze różnego rodzaju przebarwienia. Bardzo często traktowane są one jako niedoskonałości – zwłaszcza, jeśli znajdują się na twarzy i są dość dobrze widoczne. Przebarwienia skóry mogą mieć różną postać.

Czynniki wpływające na powstawanie przebarwień

laserowe usuwanie przebarwień zielona góraCzasami są to po prostu piegi, które dodają kobiecie uroku. Zdarza się jednak, że przebarwienia są tak duże, że powodują dyskomfort. Osoba, która ma takie przebarwienia, wpada w kompleksy i stara się je ukryć na różne sposoby. Przebarwienia skóry to plamki, które mają inny kolor niż sama skóra. Najczęściej są to przebarwienia brązowe, podchodzące pod czerń. Sposób w jaki powstają przebarwienia nie jest jeszcze do końca poznany. Bardzo możliwe, że pojawiają się one znacznie częściej u osób, które sporo czasu spędzają na słońcu. Z pomocą może przyjść laserowe usuwanie przebarwień zielona góra – jest to zabieg prosty i niebolesny, dzięki któremu można pozbyć się przebarwień już na stałe. Chodzi tu nie tylko o małe przebarwienia, ale również te duże, które powodują największy dyskomfort. Na pewno trzeba pamiętać o tym, że z biegiem lat ilość pochłanianej energii słonecznej akumuluje się w skórze. Jeśli ktoś jako dziecko doznał oparzenia słonecznego, to może się to odbić na kondycji skóry w późniejszych latach. Na powstawanie przebarwień wpływają również wszelkie zmiany hormonalne.

Chodzi tutaj nie tylko o zmiany hormonalne naturalne takie jak ciąża, ale również te wywołane sztuczne np. przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli przebarwienia pojawiają się nad oczami czy górną wargą, to mogą być one spowodowane chorobami nadnerczy. Niektóre zabarwienia znikają samoistnie, ale inne są tak uciążliwe, że można je usunąć tylko dzięki zastosowaniu specjalnego lasera dermatologicznego.