Turystyka winna zyskuje popularność

 

W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania nową dziedziną turystyki, a mianowicie turystyką winną. Polega ona na tym, że jeździmy od winnicy do winnicy i degustujemy różnego rodzaju wina. Takie wycieczki organizowane są w formie wycieczki autokarowej z przewodnikiem albo też na własną rękę, przemieszczając się na przykład rowerem.

Zwiedzanie winnic świetnym pomysłem na weekend majowy

największa znana winnica w PolsceDługie weekendy cieszą się szczególną popularnością i w tym czasie winnice przeżywają prawdziwe oblężenie. Najwięcej ludzi przyjeżdża wraz z rozpoczęciem sezonu, czyli w długi weekend majowy, ale prawda jest taka, że w sezonie letnim nie ma „luźniejszego” weekendu, bo w każdy z wakacyjnych weekendów pracownicy winnic mają pełne ręce roboty. Na przykład największa znana winnica w Polsce, położona w województwie lubuskim na rozpoczęcie sezonu organizuje wiele imprez towarzyszących gdzie możliwe jest zwiedzanie winiarni oraz kilkudniowy wypoczynek. Możemy wybrać się zarówno na zwiedzanie winnicy z przewodnikiem, jak i uczestniczyć w konferencji, oferującej bardzo ciekawe wykłady. Faktem jest, że spędzając weekend w ten sposób, zwiedzając polskie winnice, możemy wiele się nauczyć o winie, uprawie winorośli, a przy okazji miło spędzić czas, na łonie natury, wraz z rodziną czy znajomymi. W polskich winnicach odnajdą się zarówno amatorzy, jak koneserzy o bardzo wysublimowanym guście.

Jeżeli szukasz pomysłu na weekendowy wyjazd to z całą pewnością możemy Ci polecić rundkę po zielonogórskich winnicach. Na pewno będzie to dla Ciebie niezapomniane przeżycie, szczególnie, jeżeli wcześniej nie miałeś/nie miałaś okazji spróbować polskich win i tego rodzaju turystyki. Ze swojej strony polecamy również tę wycieczkę w opcji rowerowej, ponieważ województwo lubuskie ma fantastyczne tereny do zwiedzania i wiele mało uczęszczanych dróżek.