Tani i bezpieczny wziernik jednorazowego użytku

 

W pracy lekarza ginekologa bardzo ważne jest stosowanie jałowego sprzętu. Trudno jednak byłoby sterylizować wziernik dopochwowy po każdej pacjentce, bo jak wiadomo, jest to proces, który nie trwa krótko. W związku z tym lekarz musiałby posiadać kilka wzierników wielorazowego użytku i do tego sterylizator w gabinecie, który pozwalałby na całkowite odkażanie.

Źródło światła we wzierniku ginekologicznym

wziernik ginekologicznyW praktyce jest to niemożliwe do wykonania. Dlatego lekarze specjaliści decydują się na zakup wzierników jednorazowych, które można zamówić przez internet. Od razu po wyjęciu produktu z opakowania jest on gotowy do użycia. Nie można wyjmować wziernika wcześniej. Opakowanie musi zostać otwarte dopiero przy pacjentce. Chodzi o jak najlepsze zachowanie warunków aseptycznych. Taki wziernik ginekologiczny jednorazowego użytku wcale nie jest drogi. Kosztuje od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. Do wziernika nie trzeba montować żadnych innych dodatkowych elementów. Jest to więc rozwiązanie bardzo wygodne. Obecnie można zamawiać nawet wzierniki, które posiadają źródło światła w postaci lampki LED. Aby włączyć światełko wystarczy usunąć czerwoną blokadę. W ten sposób uaktywnia się światło, które działa przez ok. godzinę. Zaletą ledowej lampki we wzierniku ginekologicznym jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna, gdyż nie wytwarza ciepła. Nawet podczas świecenia można spokojnie zutylizować produkt.

Oczywiście lampka zasilana jest bateriami alkalicznymi. Nie zawierają one jednak żadnych toksycznych materiałów. Warto jeszcze raz powtórzyć, że jest to produkt jednorazowego użycia. Od razu po zastosowaniu lekarz specjalista jest zmuszony wyrzucić wziernik to pojemnika na odpady medyczne. Wziernik umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego i profesjonalnego badania ginekologicznego.