Świetne ekrany interaktywne

 

Coraz częściej w wielu szkołach i uczelniach pojawiają się różnego rodzaju pomoce naukowe, na przykład tablice interaktywne. Jednak istnieje jeszcze jedna, z pozoru podobna rzecz, czyli monitor interaktywny. Czy się różnią? Które z tych urządzeń jest lepsze? Postaram się przedstawić ten temat w poniższym tekście.

Innowacyjne monitory – lepsze od interaktywnych tablic?

monitory interaktywne warszawaTablica interaktywna to ekran, który możemy dotykać, aby wykonywać na nim różne akcje. Obraz na niej pojawia się dzięki zastosowaniu projektora, a całość obsługiwana jest przez jednostkę centralną, czyli komputer, do którego są podłączone zarówno tablica, jak i projektor. Natomiast monitor interaktywny od tablicy różni to, że nie potrzebuje on do działania projektora ani komputera. Obraz wyświetlany jest bezpośrednio na ekranie, przez matrycę podświetlaną ledowo. Z tego właśnie powodu monitor jest lepszy od klasycznej interaktywnej tablicy. Dzięki dobrej matrycy monitory interaktywne Warszawa mają lepszą jakość wyświetlanego obrazu. Obraz jest zdecydowanie bardziej wyraźny, a rozdzielczość wyższa, dochodząca nawet do full HD. Monitory są także o wiele bardziej wygodne od tablic. Nie ma tutaj możliwości zasłonięcia obrazu własnym ciałem, ze względu na brak projektora. W przypadku tablic interaktywnych zasłaniamy rzutnik i źródło obrazu, przez co na ekranie tworzy się cień. W monitorach unikamy tego zjawiska. Również monitor interaktywny o wiele łatwiej można zamontować, gdyż nie wymaga on do tego tylu kabli.

Jeśli potrzebujemy nowoczesnej pomocy dydaktycznej do swojej szkoły bądź firmy, warto jest zainwestować w profesjonalny monitor interaktywny. Jest on zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu, ale także w montażu. Nie wymaga on używania dodatkowych sprzętów, takich jak projektor czy monitor. Ma również lepszą jakość obrazu oraz rozdzielczość.