Stosowanie białek wegańskich do szejków

Suplementacja w diecie ubogiej w białka stała się bardzo popularnym tematem. Jest szczególnie ważna przy stosowaniu diet wegańskim, ponieważ dostarcza organizmowi składników niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Coraz częściej uzupełniamy swój jadłospis o szejki, koktajle z dodatkami białka wegańskiego.

Czy należy dodawać białka wegańskie do szejków?

białko wegańskie do szejkówŚmiało należy powiedzieć, że tak. Dieta wegańska jest wyczerpująca dla każdego organizmu, a suplementacja w postaci stosowania białka wegańskiego do szejków, koktajli czy po prostu do jogurtów jest szalenie istotna. W szczególności zażywanie białka jest ważne dla sportowców oraz osób aktywnych, ponieważ wspomagają metabolizm, poprawiają spalanie tłuszczy czy chociażby pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego. Białka wytwarzane są z różnych roślin np. soi, konopi czy brązowego ryżu. Te pierwsze są najpopularniejsze wśród wegan. Na rynku dostępne są również rożnego rodzaju smaki począwszy od czekoladowego do mlecznego, poprzez owocowe. Białko wegańskie do szejków kosztuje przeciętnie od 40 zł, jest produktem wydajnym i łatwo przyswajalnym. Zaliczane są do tzw. superfoods, ponieważ powodują uczycie „najedzenia” oraz zmniejszają głód, zwiększają wytrzymałość podczas treningu i wspomagają budowanie mięśni. 

Wydaje się rozsądnym rozwiązaniem stosowanie białek wegańskich do szejków, ponieważ jako suplementacja to doskonały składnik pozwalający na usprawnienie organizmu. Tym bardziej, że dieta wegańska jest uboga w wartości mineralne w postaci białka, a więc stosowanie białek jest uzasadnione. Mimo, pozytywnych opinii wśród sportowców na temat spożywania białek w Polsce są one często krytykowane. Możliwe, że jest to spowodowane małą wiedzą na temat suplementacji białkowej.