Środki zwalczające owady

 

Uporczywość niektórych gatunków owadów bywa dla nas bardzo dokuczliwa. Szczególnym gatunkiem, który denerwuje nas niemal każdego dnia jest mucha domowa. Owad o dość natarczywym charakterze, który występuje z reguły w dużych ilościach.

Skuteczność zwalczania much dostępnymi środkami

zwalczanie muchMucha może pojawić się wszędzie i bzyczeć nam nad uchem w niepokojący sposób. Do zwalczania tego owada wykorzystuje się rozmaite dostępne środki. Jedne są przy tym bardziej skuteczne, a inne mniej. Skuteczne zwalczanie much zależy w dużej mierze od zastosowania kombinacji wielu z nich. Najbardziej popularnym sposobem, na ich pozbycie jest nie dopuszczenie ich do mieszkania. Zamykanie okien i drzwi, a także stosowanie odpowiednich, dopasowanych do otworu siatek jest dość wydajną formą na niedopuszczenie owadów do wnętrza. Muchy są jednak dość natarczywe i na pewno, niektóre z nich znajdą drogę do środka lub wykorzystają naszą chwilę nieuwagi. W takim przypadku powinniśmy zastosować inne środki do walki z tymi owadami. Do łapania much wewnątrz domu służą specjalne lepy, które przyciągają muchy swoim zapachem, a następnie unieruchamiają je na powierzchni lepu. Jeśli to nie przyniesie efektów pozostają jeszcze środki chemiczne w sprayu, którym psikamy bezpośrednio na owada. Taki środek w ciągu chwili zabije lub osłabi muchą na tyle, że nie będzie ona w stanie nam przeszkadzać. Trzeba jednak z nimi uważać, gdyż są bardzo niebezpieczne także dla innych osób w pomieszczeniu.

Muchy towarzyszą nam od tysięcy lat i zawsze stanowiły problem. Pełnią oczywiście funkcję dość ważną dla ekosystemu, dlatego trwałe pozbycie się ich przyniesie nam tylko problem. Naturalnie usuwanie pojedynczych osobników, w obrębie naszego domu, nie zniszczy tak dużej populacji.