Sprzedałem swoje stare mieszkanie

Żona zawsze chciała mieszkać w przestronniejszym mieszkaniu w nowym bloku. Mieliśmy tylko kawalerkę w kamienicy i było tam zdecydowanie za ciasno. Kiedy dostałem kredyt hipoteczny, o który się ubiegałem to mogłem spełnić marzenia żony, ale też swoje.

Mieszkanie sprzedane za pośrednictwem biura nieruchomości

mieszkania na sprzedaż rumiaOd razu jak otrzymaliśmy klucze do nowego mieszkania to się tam przeprowadziliśmy. Początkowo chciałem zostawić kawalerkę, by ją wynajmować, ale ostatecznie zdecydowałem się na jej sprzedaż, żeby z tych pieniędzy pokryć część kredytu. Mój znajomy był właścicielem biura nieruchomości i posiadał tam różne mieszkania na sprzedaż rumia, dlatego postanowiłem skorzystać z jego pomocy. Po znajomości obiecał nie brać ode mnie prowizji od sprzedaży i dzięki temu mogłem zaoszczędzić dość sporo pieniędzy. Znajomy także dokonał mi wyceny mieszkania, ponieważ się na tym znał. Wiedział lepiej niż ja ile ono było warte i przystałem na jego propozycję ceny. Zalecił mi odświeżenie mieszkania, by było bardziej atrakcyjne. Kupiłem więc białą farbę i odmalowałem wszystkie pomieszczenia. Czekałem niecierpliwie aż ktoś zainteresuje się kupnem kawalerki. Długo nie dostawałem żadnej informacji aż pewnego dnia w końcu odezwał się znajomy z biura nieruchomości. Był klient zainteresowany mieszkaniem, ale oferował nieco niższą cenę. Zależało mi na sprzedaży tego mieszkania i od razu zgodziłem się na te warunki. Pieniądze dostałem po kilku dniach przelewem na konto. Mogłem spłacić część kredytu.

W nowym mieszkaniu mamy dużo miejsca. Posiadamy również balkon, na którym czasami jadamy śniadania w okresie letnim. Okolica jest cicha a niedaleko jest park. To mieszkanie było najlepszą rzeczą, jaka mi się w życiu trafiła. Żyło nam się tam o wiele lepiej.