Sprawdzony promiennik gazowy

 

Od zawsze sporym problemem było to by można było ogrzewać pomieszczenia o dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie. Największy problem z tym mieli przedsiębiorcy, którzy wielokrotnie daremnie starali się ogrzewać hale produkcyjne. Tradycyjne metody ogrzewania okazywały się często zawodne ponieważ podgrzewały one powietrze, które po prostu szybko unosiło się ku górze i nie odczuwało się efektów ogrzewania.

Najlepsze promienniki podczerwieni

promienniki gazowe ceramiczneOgrzewanie oparte o podnoszenie temperatury powietrza zwane jest ogrzewaniem konwekcyjnym. Taka metoda grzewcza stosowana była i jest nadal w wielu polskich domach. Jednak od jakiegoś czasu dostępne są także inne rozwiązania. Tym na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest ogrzewanie przy wykorzystaniu podczerwieni. Do tego zadania idealnie sprawdzić się mogą promienniki gazowe ceramiczne. Jak sama nazwa wskazuje, promienniki te wykorzystują do swojego działania gaz. Dzięki jego spalaniu dochodzi do emitowania bardzo dużych ilości promieni podczerwonych. Promienie te są rozsyłane na wszystkie strony wokół promiennika i gdy tylko dotrą do naszego ciała to zaczniemy szybko odczuwać przyjemne ciepło. Przewagą promienników podczerwieni nad tradycyjnymi metodami ogrzewania jest to, że w przypadku promienników nie dochodzi do podgrzewania powietrze. W związku z tym więcej energii jest pożytkowanej na ogrzewanie naszych ciał oraz wszystkiego co znajduje się w pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc promienniki podczerwieni to urządzenia naprawdę bardzo ciekawe, które mogą Państwo zakupić nie tylko do swojego domu ale również i sprawdzą się one na zewnątrz. Szczególnie często słyszy się o stosowaniu promienników gazowych na tarasach. Możemy wykorzystać je również do ogrzewania w altankach ogrodowych.