Skuteczny ozonator przemysłowy

Ozonowanie jest znaną metodą dezynfekcji od wielu lat, lecz ciągle mało powszechną. Pod względem działania tejże metody, jest ona uznawana za najbezpieczniejszą, ponieważ nie wymaga używania żadnych środków chemicznych.

Gdzie są wykorzystywane ozonatory przemysłowe?

ozonator przemysłowyW wielu specjalistycznych sklepach znajdziemy generatory ozonu przeznaczone do domowego użytku. Mają niewielkie rozmiary i wytwarzają ozon w średniej objętości, przez co świetnie się nadają do ozonowania budynków mieszkalnych o określonej powierzchni. Ozonator przemysłowy jest znacznie bardziej skuteczny, ale wynika to dużej mocy i możliwości generowania ozonu o znacznej objętości. Z uwagi na swoje parametry, są one przeznaczone do stosowania w zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy dużych halach, gdzie panuje duże zanieczyszczenie lub stężenie szkodliwych dla zdrowia substancji. Ozon skutecznie likwiduje pleść, grzyby, bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu, ale także znajdujące się na powierzchniach przedmiotów stykających się z powietrzem. Tego typu urządzenia dzieli się na modele przedmuchowe i nadciśnieniowe. Ich skuteczność jest nieco odmienna i sprawdzają się w różnych obiektach. Tego typu generatory ozonu są wykorzystywane w fabrykach tworzyw sztucznych, wędzarniach, smażalniach czy nawet w oczyszczalniach ścieków. Przy użyciu ozonatora można dezynfekować nie tylko powietrze, ale również wodę, przedmioty czy żywność. Cena ozonatora do celów przemysłowych waha się w przedziale do pięciuset do nawet kilku tysięcy złotych.

W wielu branżach stosowanie ozonatora jest wręcz wymagane przez regulamin zakładu pracy, ale można go też używać profilaktycznie lub w nagłych przypadkach. Ozon także zabija nieprzyjemne zapachy więc można go w bardzo szerokim zakresie stosować.