Skuteczność leczenia zimnem

 

Fizjoterapia dzieli się na wiele gałęzi, podstawowe to masaż, fizykoterapia i gimnastyka lecznicza. Fizykoterapia to oddziaływanie fizykalnymi bodźcami zewnętrznymi na skórę, a przez to na tkanki pod nią. Wykorzystuje prądy lecznicze, ultradźwięki, ale także zmiany temperatury.

Lecznicze działanie krioterapii

krioterapia ciechocinekFizykoterapia opierająca się na zmianach temperatury to termoterapia. Można leczyć ciepłem, co pomaga np. w zwalczaniu bólu, ale także w regeneracji mięśni. Bardzo skuteczną jednak metodą jest krioterapia, która wykorzystuje bardzo niskie temperatury, dlatego też nazywana jest leczeniem zimnem. Krioterapia jest bardzo przyjemnym zabiegiem, mimo tak niskich temperatur. W znaczeniu endokrynnym, powoduje wzrost endorfin, dlatego nastrój jest lepszy. Najważniejsze jest jednak działanie terapeutyczne. Krioterapia Ciechocinek wykorzystuje opary ciekłego azotu, aby np. obrzęki lepiej się wchłaniały, aby więzadła oraz torebki stawowe skuteczniej ulegały regeneracji, aby stany zapalne były redukowane. Krioterapia ma więc szerokie zastosowanie, zwłaszcza w chorobach reumatycznych, w których stany zapalne są rozległe oraz intensywne. Krioterapia jest bardzo szczególnym zabiegiem, który niesamowicie pozytywnie i korzystnie działa na tkanki. Krioterapia wykorzystuje także rozszerzalność i zwężanie się naczyń krwionośnych, co przyczynia się do większego stopnia ich elastyczności. Ma to duże znaczenie w profilaktyce przeciwzakrzepowej.

Fizjoterapia ma bardzo korzystne działanie, działa bardzo kompleksowo. Jednym z jej działań jest krioterapia, która wykorzystuje niskie temperatury. Ma to bardzo duże znaczenie terapeutyczne, ponieważ zimno bardzo dobrze wpływa na tkanki w przebigu wielu jednostek chorobowych. Krioterapia w Ciechocinku jest szczególnie warta polecenia.