Skuteczne osuszenie budynków metodą iniekcji krystalicznej

Niestety w naszych domach często pojawia się problem zawilgoconych ścian. Przyczyną może być błędy konstrukcyjne albo po prostu awaria instalacji wodnej. Może też wynikać z nieprawidłowo zainstalowanej wentylacji pomieszczeń.

Profesjonalne osuszenie budynku metodą iniekcji krystalicznej

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejZawilgocone ściany to poważny problem. Naruszają konstrukcję budynku – ściany wilgotne są słabsze, i są siedliskiem wielu chorobotwórczych drobnoustrojów, w tym pleśni i grzybów bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Dlatego musimy z tym walczyć. Jedną z polecanych metod jest osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Pozwala ona na stworzenie skutecznej warstwy odcinającej podciąganie wilgoci z gruntu, bez konieczności wykonywania poważnego remontu. Iniekcja na tyle skutecznie odtwarza izolację poziomą, że pozwala trwale pozbyć się problemu wilgoci pochodzącej z gruntu. Polega ona na wstrzykiwaniu odpowiedniego preparatu w głąb muru. W kontakcie z wodą i innymi związkami płyn się krystalizuje i zamyka mikrokanaliki występujące w materiałach budowlanych, którymi przenikała woda. W ten sposób podciąganie wody z gruntu jest skutecznie zablokowane. Do iniekcji wykorzystuje się m.in. płyny na bazie silikatów, które krystalizują się pod wpływem związków alkalicznych. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących usługi osuszania budynków, bo jest to niestety częsta przypadłość. Warto powierzyć to profesjonalistom, którzy szybko i skutecznie zlikwidują problem zawilgocenia ścian w naszym domu.

Obecnie iniekcja krystaliczna jest najskuteczniejsza. Jest metodą uniwersalną, stosowaną we wszystkich przypadkach zawilgocenia obiektów budowlanych, bez względu na rodzaj użytego materiału do budowy, grubości murów i stopień zawilgocenia i  zasolenia budynku