Skuteczne ocieplanie pianką

Ocieplanie budynków bardzo często jest kwestią pomijaną. Mnóstwo osób nie zdecydowało się na ocieplenie swojego budynku przez co później pojawiały się spore problemy. Przede wszystkim okazuje się, że budynek który nie posiada warstwy termoizolacyjnej jest bardzo ciężko ogrzać. Dodatkowo może się często okazywać, że w budynkach pojawia się wilgoć. 

Pianka do ocieplania domu 

ocieplenie pianką mazowieckieOcieplanie budynków może być obecnie bardzo łatwe. To co jest niezwykle istotne to wybranie odpowiedniej metody, którą można budynek ocieplić. Na chwilę obecną mamy w związku z tym dość sporo różnych możliwości. Przede wszystkim należy wspomnieć o rozwiązaniu jakim jest ocieplenie pianką Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym możemy bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które na co dzień się ocieplaniem zajmują. Pianka poliuretanowa, która stosowana jest do ocieplania występuje obecnie w dwóch wersjach. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa o otwartych komórkach. Takie rozwiązania są skuteczne oraz pozwalają dodatkowo na przepuszczanie pary wodnej. Taka zdolność ma ogromne znaczenie z punktu widzenia wilgoci. Jeśli zastosowana zostanie taka pianka to istnieje mała szansa, że utworzą się tzw. mostki termiczne, które często są bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci a później również i pleśni czy też grzybów na ścianach naszego budynku. 

Ocieplać domy można przy użyciu różnych rozwiązań jednak to właśnie pianka poliuretanowa w ostatnich latach zaczyna dominować. Dostępna w ocieplaniu jest również pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Taka pianka stosowana jest najczęściej w budynkach murowanych. Warto dodatkowo zaznaczyć, że stosowanie piany poliuretanowej nie będzie wpływało na obciążanie konstrukcji naszego budynku.