żaluzje

Sąsiedzi i moje żaluzje

Każdy z nas wie, jacy potrafią być sąsiedzi. Możemy rozróżnić kilka typów naszych sąsiadów. Pierwszy to podglądacz. Choć raz mieliśmy do czynienia z takim w życiu. My prywatnie go nie znamy, on za to wie o nas wszystko.

Żaluzje już nie wystarczają

 żaluzjeDopytuje czemu o 3 w nocy paliło się światło w kuchni, kto to w nocy dobijał się do naszego mieszkania, dlaczego w nocy szczekał pies? Oczywiście my z reguły nie wiemy o co mu chodzi, zaczynamy się człowieka bać lub unikać. Ciężko rozmawiać z człowiekiem, który nawet przez rolety dojrzy co mamy dziś na obiad. Nie pomogą plisy ani stylowo prezentujące się żaluzje ze Szczecina. Jeśli mieszkamy w większym mieście jak np. Szczecin, możemy tylko liczyć na to, że sąsiad szybko się wyprowadzi. Na wsi to marzenia ściętej głowy, domy zamieszkiwane są przez ludzi latami. Drugi typ to pomocnik. Zawsze służy nam dobrą radą, nawet gdy tego nie potrzebujemy. Przyniesie nam trochę jajek, cukier a nawet kawałek ciasta. Może być miłym pomocnikiem, albo zbyt natrętnym. Pomocnik często łączy się z plotkarzem. Przychodzi nas tylko o coś wypytać, ciasto natomiast jest dla niego skuteczną przykrywką. Najlepszy jest typ trzeci – cichy sąsiad. Nie wiemy jak ma na imię, nazwisko ani co tak naprawdę robi w swoim życiu. Rzadko go widzimy lecz mówimy mu dzień dobry. Zawsze ma taki sam wzrok, wydaje się, że ludzie są mu obojętni.

Nie interesuje się nami, nie podgląda nas za to zawsze wzbudza nasze zainteresowanie. Typów sąsiadów jest wielu. Grunt to trafić na takich, których jesteśmy w stanie jakoś znieść. Ja zawsze lubię być cichym sąsiadem.