Rusztowania jezdne – gdzie się sprawdzą?

Rusztowanie to element, którego nie może zabraknąć  na placach budowy czy podczas wykonywanych remontów. Jednak rusztowanie rusztowaniu nie równe. Producenci mają nam do zaoferowania tak wiele możliwości, że wybór może okazać się nie taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto więc zapoznać się z poszczególnymi typami rusztowań. Dziś więc przyjrzymy się bliżej rusztowaniom jezdnym.

Zalety rusztowań jezdnych

rusztowanie jezdneRusztowania jezdne sprawdzają się doskonale niemal przy każdej pracy budowlanej bądź wykończeniowej. Jest to z pewnością jedne z najwygodniejszych rozwiązań. Jak łatwo wywnioskować z samej nazwy, to co wyróżnia ją na tle pozostałych rusztowań to kółka, które pozwalają nam dowolnie przemieszczać całą konstrukcję. Decydując się na rusztowanie jezdne warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Elementami, których nie może zabraknąć w tego typu konstrukcjach są stopki antypoślizgowe, które wpływają na bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. Jak wiemy prace na wysokościach nie należą do najbezpieczniejszych, dlatego też sprzęt z którego korzystamy powinien być najlepszej jakości. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji pomostów. Warto sięgnąć po rusztowania, w przypadku których element ten wykonany jest z materiałów antypoślizgowych. Jeśli planujemy pracę na sporych wysokościach, koniecznie upewnijmy się, że rusztowanie zostało wyposażone w barierki boczne. Wpłyną one znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa.

Dzięki możliwości szybkiego przewiezienia rusztowania jezdnego w dowolne miejsce, sięga po nie coraz więcej firm budowlanych. Konieczność składania całej konstrukcji celem przeniesienia jej w inne miejsce było zmorą nie jednej ekipy budowlanej. Z rusztowaniami jezdnymi możemy zapomnieć o tym problemie.