Rodzice zlecili wycinkę drzew pod Bydgoszczą

Moi rodzice jakiś miesiąc temu kupili działkę w odludnym miejscu- było to pół hektara młodego lasku nad niewielką strugą. Zaplanowali sobie, że zbudują tam mały domek- leśniczówkę. Jednak problemem stały się rosnące tam drzewa. Trzeba było się ich pozbyć. Były już zbyt wysokie, aby dało się je przesadzić, więc jedynym rozwiązaniem było wycięcie ich oraz usunięcie pozostałych pniaków.

Wycinanie drzew na działce pod Bydgoszczą

wycinka drzew BydgoszczKiedy nadszedł już gotowy projekt chatki, rodzice zdecydowali się na usunięcie jedynie minimalnej ilości roślin, która przeszkadzała w budowie, tak aby ich budynek nadal otaczał lasek, a w przyszłości wielki iglasty bór. Dlatego wzięli się za przeglądanie ofert profesjonalnej selekcji eliminacyjnej sosenek, co ostatecznie poskutkowało wybraniem ogłoszenia z lokalnej gazety: wycinka drzew Bydgoszcz. Dwa dni po rozmowie telefonicznej z przedstawicielem firmy oferującej usługę, przyjechali panowie zajmujący się ścinaniem i porcjowaniem na odpowiedniej długości fragmenty drewna pozostałego z pozbawionych gałęzi roślin. Przywieźli ze sobą naprawdę dobrej jakości sprzęt- piły łańcuchowe, siekiery, maczety, mieli ze sobą nawet małą wersję harwestera, czyli pojazdu, który usprawnia wycinkę usuwając jednocześnie kilka drzew. Prace poszły naprawdę szybko- kilkaset metrów kwadratowych lasu zniknęło w kilkanaście godzin.

Moi rodzice postanowili dogadać się z robotnikami z firmy wycinkowej, aby pozostawili im drewno w specjalnie przygotowanej do tego celu szopie, ponieważ chcieli wykorzystać je jako materiał do kominka. Dziś, czyli dwa lata po tym zdarzeniu mama i tata wraz ze mną, moją siostrą oraz naszymi partnerami siedzimy w miękkich fotelach, z kubkami gorącej czekolady, kontemplując ciepło bijące od rozpalonego ognia i wdychając zapach żywicy sosnowej ze ściętych wcześniej drzew.