Remontowanie sufitu w moim domu

Po wielu latach w końcu doczekaliśmy się z mężem remontu mieszkania. Zdecydowaliśmy, że weźmiemy się za gruntowny remont. Mieszkanie kupiliśmy na rynku wtórnym i po zakupie nie było nas stać na remont. Teraz nie dało się już ukryć, że mieszkanie wymaga, żeby zająć się nim od podstaw. Ściany nie tylko pomalowaliśmy, ale także otynkowaliśmy i założyliśmy listwy sufitowe dla ozdoby. 

Zdecydowaliśmy się na listwy gipsowe 

listwy sufitowe gipsoweDługo zastanawialiśmy się z mężem czy zdecydować się na listwy sufitowe gipsowe czy styropianowe. Doszliśmy jednak do wniosku, że drugi taki gruntowny remont nie zdarzy nam się zbyt szybko, dlatego najlepiej postawić na trwałość. W sklepie budowlanym podpowiedzieli nam, że listwy gipsowe są trwalsze i jeżeli chcemy postawić na jakość wyboru powinniśmy się na nie zdecydować. Tak też zrobiliśmy. Pozostało wybrać nam wzór. Zdecydowaliśmy się na stonowany tak, żeby za bardzo nie rzucał się w oczy, ale jednocześnie był ozdobą sufitu. Instalacja listw na suficie nie była dla nas problemem. Mimo, że niektórzy uważają, że listwy gipsowe montuje się dość ciężko, my z mężem poradziliśmy sobie z tym sami. Dzięki temu zaoszczędziliśmy na wynajmie fachowej ekipy budowlanej. W mniej niż kilka godzin zamontowaliśmy listwy zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziennym. Pozostało nam tylko dokończyć malowanie ścian. 

Po zakończonym remoncie listwy na suficie prezentowały się okazale. Wybór listw gipsowych był bardzo dobrym wyborem. Są one dość toporne same w sobie, dlatego wybór stonowanego wzoru również był prawidłowy. Bardzo ładnie prezentują się na suficie i tworzą ozdobę wnętrza. Ich cena również nie była wygórowana. Listwy gipsowe tworzą dopasowany kontrast z kolorem sufitu. Spodobały się również znajomym, którzy przyszli nas odwiedzić po remoncie.