Regeneracja czy zakup nowych wtrysków – co wybrać?

Samochody osobowy typu diesel, często są narażone na różnorakie problemy z układem paliwowym. Naprawy te są kosztowne i mocno obciążają budżet właściciela pojazdu. Jednym z najpopularniejszych problemów z jakimi borykają się właściciele samochodów osobowych typu diesel, to konieczność wymiany wtrysków.

Zregenerowanie starych wtryskiwaczy Delphi czy zakup nowych

regeneracja wtrysków delphiMając poważny problem z wtryskiwaczami trzeba rozważyć dwie opcje, pierwsza z nich to regeneracja starych wtryskiwaczy. To rozwiązanie posiada kilka plusów. Po pierwsze, często może się okazać że w naszym samochodzie nie są zepsute wszystkie wtryskiwacze, a wymiany potrzebuje jedynie jeden. Wówczas możemy wybrać się do mechanika, który posiada odpowiednie oprogramowanie komputerowe i sprawdzi nam on, który wtryskiwacz odmówił posłuszeństwa. W ten sposób unikniemy kosztownej naprawy wszystkich wtryskiwaczy. Dodatkowo wystarczy że wykręcimy stary wtryskiwacz, który następnie oddamy do regeneracji. Możemy również kupić już zregenerowany wtryskiwacz a stary oddać w ramach wymiany. Regeneracja wtrysków Delphi, to jeden z najczęstszych naprawianych wtryskiwaczy. Warto poszukać regenerowany wtryskiwacz tej firmy na jednej z popularnych stron internetowych lub portalach aukcyjnych. Oczywiście, jeśli nie mamy zaufania do zregenerowanych wtryskiwaczy zostaje nam rozwiązanie jakim jest zakup nowych.

Nowe wtryskiwacze są gwarancją, iż będą one służyć nam przez długie lata. Jednak to co skutecznie odstrasza klientów od ich zakupu to cena. Za nowy wtryskiwacz w sklepie mechanicznych zapłacimy w granicach tysiąc dwieście do tysiąca ośmiuset złotych za sztukę. To cena, która w przypadku konieczności wymiany wszystkich wtryskiwaczy może przekroczyć niekiedy cenę wartości naszego samochodu.