Prawidłowe oświetlenie biur

Zastosowanie oświetlenia sztucznego ma na celu uzupełnienie niedoboru światła naturalnego. Nie można jednak podać przepisu na moc i ilość punktów świetlnych, zależy to bowiem od wielkości pomieszczenia oraz intensywności oświetlenia naturalnego.

Jakie powinno wyglądać oświetlenie w biurach?

oświetlenie biurMożna jedynie podać następujące wskazówki. Właściwe umiejscowienie punktów świetlnych. Zastosowanie zwykłych żarówek ma następujące zalety: prosta i tania instalacja punktów świetlnych. Zastosowanie świetlówek ma zaś prawie same zalety: równomierne oświetlenie biur, tania eksploatacja oraz nienagrzewanie się. Jedyną wadą świetlówek jest to że muszą być one połączone z dławikiem i starterem. Od rodzaju oświetlenia będzie zależało, jak nasi pracownicy będą pracować i jak będzie wyglądało ich samopoczucie. Dla ludzkich oczu przyjemniejsze jest światło określane jako ciepłe, czyli o kolorze pomarańczowo-żółtym. Natomiast przy świetle białym i zimnym czują się niekomfortowo. Ilość światła doprowadzonego przez szyby zależy również w dużym stopniu od ich stanu. Powierzchnia oświetlenia okiennego (powinna odpowiadać potrzebom użytkowym, głębokości i szerokości pomieszczenia, położeniu okna oraz wielkości kąta padania światła, zawartego między linią poziomą na wysokości parapetu okiennego a linią łączącą zewnętrzną krawędź nadproża z wewnętrzną krawędzią parapetu. Szyby brudne i zakurzone pochłaniają dużo światła, toteż dla pomieszczeń, w których podczas produkcji wytwarza się wiele pyłu i kurzu należy przewidzieć większą powierzchnię otworów okiennych.

Oświetlenie pomieszczeń biurowych jest dość ważne i dlatego poleca się je kupić w profesjonalnym sklepie. Jeśli nie podobają się nam one lub nie możemy znaleźć odpowiedniej dla naszego biura, to możemy skorzystać z oferty znajdującej się w internecie.