Praktyczne zestawy głośnomówiące

Większość osób, rozmawiając przez telefon, trzyma go w ręce. Można również podłączyć do niego słuchawki i kontynuować rozmowę z wolnymi rękoma. Nie mniej jednak można jeszcze korzystać z zestawu głośnomówiącego, który jest dedykowany kierowcom.

Jak wygląda głośnomówiący zestaw?

zestawy głośnomówiące bluetoothProwadzenie rozmowy w samochodzie jest zabronione, jeżeli robimy to trzymając w ręce telefon. Jednakże rozmawianie przez telefon bez jego dotykania, jest jak najbardziej dozwolone. W tym celu wykorzystuje się zestawy głośnomówiące Bluetooth, które pozwalają na odbieranie i wykonywanie połączeń, kiedy mamy zajęte ręce. Dlatego też tego typu sprzęt świetnie się nadaje dla kierowców, osób pracujących w biurze czy nawet mających zapracowany dzień. Zestaw składa się z małej słuchawki, wyposażonej w dynamiczny głośnik i wielokierunkowy mikrofon oraz wytrzymały akumulator. Dzięki temu można prowadzić rozmowę bez zakłóceń w dowolnym miejscu. Słuchawka posiada jeszcze specjalną wkładkę douszną, która ogranicza docieranie do wnętrza hałasów z zewnątrz. Żeby można było ją wygodnie umieścić na uchu, została zaopatrzona w zaczep na ucho, który bez problemu dostosowuje się do kształtu ucha. Czasem w zestawie znajduje się także zaczep mocujący na całej głowie, który zapewnia jeszcze lepszą stabilizację słuchawki. W zestawie znajduje się także wytrzymały akumulator, który pozwala na prowadzenie nieprzerwanej rozmowy nawet przez jedenaście godzin. Jeżeli z niego nie korzystamy, to przechodzi w stan czuwania, mogący trwać nawet dziesięć dni.

Coraz częściej można zauważyć kierowców, biznesmenów czy nawet osoby uprawiające sport, które w uchu mają słuchawkę zestawu głośnomówiącego, gdyż jest to uniwersalne urządzenie, sprawdzające się w wielu sytuacjach. Cena takiego zestawu, to około 100 zł.