Polecane rodzaje saun

O zaletach korzystania z saun już słyszał chyba każdy. Zapewne jednak nie każdy jeszcze wie o tym, że na chwilę obecną możemy posiadać sauny wewnątrz swojego domu lub w jego bliskim otoczeniu. Obecnie działa w naszym kraju mnóstwo firm, które na co dzień zajmują się kompleksową budową saun lub ich sprzedażą w formie specjalnych kabin parowych. 

Sprawdzone sauny fińskie 

sauna fińska KrakówNa dzień dzisiejszy wyróżnić możemy już trzy rodzaje saun. Zdecydowanie najpopularniejszą nie tylko w Polsce ale i na całym świecie jest sauna fińska Kraków jest miastem, w którym możemy znaleźć firmy zajmujące się budowaniem tego typu obiektów. W tych saunach nie mamy do czynienia z parą a jedynie z powietrzem podgrzanym do bardzo wysokich temperatur. W takich warunkach nasz organizm zaczyna niemal natychmiast mocno się pocić przez co są z niego usuwane toksyny zatruwające nasze ciało. Drugim rodzajem saun są sauny parowe gdzie do czynienia mamy dodatkowo z dużą ilością pary wodnej. Wilgotność powietrza w takich saunach wynosi nawet 80%. Tego typu sauny również możemy posiadać w swoich domach. Często spotykane są one w wersjach kabinowych, które możemy łatwo zamontować we wnętrzu naszej łazienki. Trzeci rodzaj saun to sauny infrared działające w oparciu o fale podczerwieni. Ten typ saun jest sporą nowością ale świetnie sprawdza się już w wielu polskich domach. Te sauny najczęściej montuje się wewnątrz domów w niezagospodarowanych pomieszczeniach. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w sauny to inwestycja we własne zdrowie. Licznymi badaniami udowodniono, że systematyczne korzystanie z saun bardzo korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz krwionośny. Nawet krótka wizyta w saunie może pomóc nam się odprężyć i wyciszyć. Sauny pozwalają również na rozluźnienie naszych mięśni.