Polecana polimeryzacja wykładzin

Stan podłóg w miejscach publicznych jest bardzo ważny, ponieważ muszą być przede wszystkim w dobrym stanie i bezpieczne. Każdego dnia są poddane ekstremalnym warunków, przez co odbija się to na ich stanie technicznych i wizualnym.

Czy wykonanie polimeryzacji jest konieczne?

polimeryzacja wykładzin pcvW domu większość z nas nie wykonuje specjalnych zabezpieczeń podłóg, gdyż są one systematycznie czyszczone i niszczone przez obuwie w jakim chodzimy na dworze. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku podłóg w szkołach, na uczelniach, w zakładach pracy, szpitalach czy urzędach. Tam każdego dnia są one zanieczyszczane i niszczone przez obuwie dziesiątek, a nawet setek ludzi. Na szczęście są sposoby na to, aby ją skutecznie zabezpieczyć i sprawić żeby przez długie lata wyglądała jak nowa. Powszechnie stosowana w takich miejscach polimeryzacja wykładzin PCV, linoleum, parkietów czy paneli sprawia, że nie straszne im błoto, brudne obuwie czy wilgoć. Polimeryzacja polega na nałożeniu na podłogę warstwy polimeru, który po wyschnięciu tworzy twardą powłokę zabezpieczającą. To wyjątkowo skuteczna metoda, która powinna być nakładana co kilka miesięcy przez specjalistyczną firmę. Przede wszystkim składa się z kilku etapów dających trwały efekt. Na samym początku konieczne jest dokładne wyczyszczenie podłogi przy użyciu odpowiednich maszyn. Musi ona być wyczyszczona w każdej szczelinie oraz odtłuszczona. Następnie nakłada się równomiernie wybrany polimer będący środkiem zabezpieczającym ją przed uszkodzeniami, wilgocią czy zabrudzeniami.

Niemalże każdy rodzaj podłóg nadaje się do wykonania polimeryzacji, ponieważ jest to uniwersalny środek. Warto go wykonać zaraz po skończeniu jej układania i systematycznie powtarzać co kilka miesięcy albo w razie potrzeby. Cena usługi zależy od rodzaju i metrażu podłogi.