Podróż z Polski do Anglii

Ostatnio wraz z mężem wyprawialiśmy piąte urodziny swojego syna w związku z czym chcieliśmy zaprosić do siebie członków najbliższej rodziny. Problem polega na tym, że od mniej więcej pięciu lat mieszkamy na Wyspach,a moi rodzice strasznie nie lubią podróży samolotem ponieważ tata ma mocny lęk wysokości. Busy na trasie Polska Anglia okazały się jedynym dobrym rozwiązaniem.

Wycieczka na Wyspy

busy na trasie Polska AngliaWprawdzie decydując się na taki środek lokomocji trzeba mieć na uwadze, że podróż potrwa zdecydowanie dłużej niż w przypadku samolotem, ale decydując się na odpowiedniego przewoźnika, który gwarantuje komfortowe warunki naprawdę można być spokojnym. Rodzice zapakowali się w duże walizki, bo oczywiście mieli zostać u nas dłużej niż tylko na urodziny, wstali z rana i wsiedli do autokaru. Na bieżąco informowali mnie jak przebiega podróż i czy nie ma żadnych problemów. Co jakiś czas mieli organizowany postój, więc była okazja do tego, by w zależności od własnych upodobań; rozprostować nogi, skorzystać z toalety, kupić sobie coś do jedzenia, czy też chwilę pospacerować. Kiedy dojechali do kanału La Manche trzeba było zmienić środek transportu na prom, dzięki czemu rodzice przeżyli także dodatkową atrakcję ponieważ nigdy wcześniej nie mieli okazji doświadczyć żadnego rejsu, choćby tak krótkiego. W dodatku pogoda była sprzyjająca, więc widoki też były ładne. Wraz z mężem mieszkamy w Londynie, więc dalsza droga nie była zbyt długa. 

Cieszę się, że dzięki temu,iż jest możliwość wycieczki autokarem z Polski do Anglii rodzice nareszcie po długim czasie nas odwiedzili i zobaczyli swojego wnuka, który zdążył bardzo się zmienić od ich ostatniej wizyty. Mama i tata mieli okazję pozwiedzać w naszym towarzystwie Londyn, który także szybko się rozwija.