Podłogę drewnianą można odnowić samodzielnie

Drewniana podłoga prezentuje się pięknie w każdym domu i mieszkaniu. Po latach przestaje jednak wyglądać jak nowa. Wystarczy poddać ją cyklinowaniu, żeby usunąć poniszczoną górną warstwę drewna podłogowego. Do cyklinowania można wynająć firmę bądź wykonać je samodzielnie.

Samodzielne cyklinowanie podłogi to trudne zadanie

cyklinowanie - BydgoszczChcąc odnowić drewnianą podłogę trzeba wykonać cyklinowanie. Jest to trudne zadanie dla każdego, kto będzie to robił po raz pierwszy. Najpierw trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Potrzebna będzie do tego cykliniarka, czyli urządzenie zrywające górną warstwę drewna. Cykliniarkę można bez problemu wypożyczyć. Działają firmy, które oferują sprzęt do cyklinowania – Bydgoszcz. Jeśli nie chcemy samemu zajmować się cyklinowaniem to można wynająć firmę, która cyklinowanie – Bydgoszcz wykonuje fachowo i rzetelnie. Robiąc to samemu należy dokładnie przejechać cykliniarką każdy centymetr drewna. Trzeba to robić z odpowiednią prędkością, żeby nie zerwać zbyt dużej warstwy w jednym miejscu. Najważniejsza jest staranność wykonywanej samodzielnie pracy. Kiedy już pozbędziemy się zniszczonej warstwy możemy przejść do szlifowania. Tutaj oczywiście potrzebna będzie szlifierka maszynowa. Po zeszlifowaniu podłoga powinna być idealnie gładka. Ostatnim etapem samodzielnej pracy przy odnawianiu podłogi będzie jej malowanie. Do tego będzie potrzebny specjalny lakier do podłóg. Malowanie należy wykonać przy odpowiednim wietrzeniu pomieszczeń. Po wykonaniu tej żmudnej pracy podłoga powinna wyglądać naprawdę jak nowa. Samodzielne cyklinowanie na pewno nie będzie łatwe, ale można zaoszczędzić na wynajmowaniu profesjonalistów. Skorzystanie z firmy cyklinującej to jednak gwarancja, że wszystko będzie zrobione tak jak należy.

Cyklinując podłogę samodzielnie należy uważać, żeby wszystko zrobić bardzo dokładnie. To nie będzie łatwe zadanie, ale dobrze wykonana praca przyniesie wiele satysfakcji. Podłoga w domu będzie wyglądać jak świeżo położona. Czasami lepiej jest wynająć firmę cyklinującą, bo samodzielne cyklinowanie na pewno potrwa znacznie dłużej niż wykonane przez fachowców.