Pielęgnacja zarostu i skóry twarzy

Każdy brodacz wie, że pielęgnacja zarostu nie należy do najłatwiejszych zadań. Najpierw trzeba przejść okres wzrostu włosów brody. Kiedy włosy zaczynają rosnąć, zazwyczaj skóra twarzy zaczyna swędzieć. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie.

Stosowanie balsamów do brody z witaminami A plus E

Percy Nobleman dla brodaczyNiektórzy mężczyźni na tym etapie decydują się na zakończenie zapuszczania brody. Warto jednak przeczekać ten moment lub zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki do pielęgnacji. Każdy brodacz powinien mieć co najmniej kilka kosmetyków do brody, z których będzie korzystał codziennie. Jeśli chodzi o swędzenie skóry w trakcie wzrostu włosów, warto postawić na balsamy oparte na naturalnych składnikach. Najlepiej stosować balsamy do brody, które dodatkowo przeznaczone są do skóry hypoalergicznej. Balsam nie tylko zapewnia brodzie różne składniki pielęgnujące i odżywcze, ale przede wszystkim regeneruje skórę, z której wyrasta zarost. Skóra twarzy jest bardzo delikatna, dlatego trzeba używać wysokiej jakości kosmetyków. Percy Nobleman dla brodaczy sprawdzi się tutaj idealnie. Wśród kosmetyków tej marki znajdują się także balsamy do brody. W balsamach do brody często znajdują się różne dodatki witaminowe. Na włosy (zarówno te na głowie jak i na twarzy) bardzo dobrze wpływają takie witaminy jak E i A. Witaminy te wpływają na lepszy wygląd zarostu – staje się on twardszy, silniejszy, włosy wydają się być gęstsze. Na pewno warto kupować balsamy zawierające witaminy.

Oprócz tego dobrze jest postawić na balsamy do brody z ekstraktami roślinnymi. Mogą to być ekstrakty z cytrusów zawierające dodatkowo witaminę C lub ekstrakty z roślin zielonych. Na rynku dostępne są również balsamy z ekstraktami ziołowymi – ze skrzypu, pokrzywy, mięty i innych. Balsamy do brody stosuje się zazwyczaj po umyciu brody szamponem.