Piękne wieże kwiatowe

 

Każda przestrzeń miejska jest w jakiś sposób aranżowana przez władze miejskie, które wynajmują najczęściej do tego celu projektantów zieleni. Projektanci sięgają po różne rozwiązania, które mają na celu wprowadzenie do betonowej przestrzeni kolorowe kwiaty i zieleń trawy. Wiele z tych rozwiązań jest powtarzanych w różnych miastach w miejscach o podobnej charakterystyce.

Zastosowanie kwiatowej wieży

wieże kwiatoweO tym, że kwiaty pięknie wyglądają i pozytywnie wpływają na nastrój większości osób, które je widzą, nie trzeba pewnie nikogo zbytnio przekonywać. Projektanci zieleni również o tym wiedzą. Z tego też powodu bardzo często konstruują wieże kwiatowe, które swoje zastosowanie znajdują najczęściej w bliskim sąsiedztwie ważnych miejskich lub państwowych instytucji. Wieże kwiatowe, kiedy są już zbudowane i w pełnym kwitnieniu, przypominają swoim wyglądem stożkowatą konstrukcję, która w całości składa się z kwiatów. W rzeczywistości jest to metalowa konstrukcja o kształcie stożka, gdzie każdy poziom wyposażony jest w półki, na których umieszczane są doniczki z kwitnącymi kwiatami. Czasami doniczki te są większe, czasami mniejsze. Wielkość doniczki i gatunek kwiatów, które się w nich znajdują mają duży wpływ na to, czy doniczka ta jest widoczna dla postronnego obserwatora, czy też nie ma on świadomości jej istnienia. Wieże wykonywane są w rożnych rozmiarach, dzięki czemu projektanci zawsze mogą zakupić taką konstrukcję, która będzie najlepiej pasowała do danej przestrzeni.

Oczywiście, aby wieże były w pełni funkcjonalne i charakteryzowały się odpowiednią stabilnością, wykonywane są z materiałów, które nie tylko odporne są na działanie warunków atmosferycznych, ale również cechują się właściwą ciężkością. Dodatkowo wieża może zostać dodatkowo dociążona przy pomocy różnych materiałów.