Pianka materaca dopasowująca się do ciała

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego materace wykonane z pianki poliuretanowej cieszą się tak dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, że poliuretan jest materiałem termoelastycznym. W praktyce oznacza to tyle, że potrafi on doskonale dopasować się do ciała danej osoby.

Wysokość wkładu z pianki poliuretanowej

materace piankowe 160x200W związku z tym materace tego typu można dopasować do dzieci, osób dorosłych, sportowców, ludzi z problemami zdrowotnymi i nie tylko. W czasie leżenia, wypoczynku, snu na materacu z pianki poliuretanowej, ciepło ciała przechodzi do materaca. Dochodzi do jego ogrzania, w związku z czym pianka poliuretanowa dopasowuje się kształtem do osoby leżącej na materacu. Najważniejsze jest jednak dopasowanie ciężaru miejsc newralgicznych, których w ciele człowieka jest co najmniej kilka. Na pewno do takich miejsc należą biodra. Kolejne są łopatki i ramiona – zwłaszcza jeśli dana osoba śpi na boku. Dlatego materace piankowe 160×200 są bardzo dobrym rozwiązaniem i bez wątpienia warto z nich korzystać. Pianki wykonane z pianek poliuretanowych mają taką objętość, że materac jest w stanie dopasować się do ciała bez żadnych problemów. Wkłady o wysokości od 6 do 10 cm dobierane są zazwyczaj dla dzieci. Z kolei wkłady o grubości od 10 do 14 cm nadają się idealnie dla osób dorosłych. Dobrze dobrany materac z pianki poliuretanowej nie może być ani za miękki ani za twardy.

Warto od razu zaznaczyć, że pianka poliuretanowa jest materiałem podatnym na niewłaściwe użytkowanie. Właśnie dlatego każdy materac piankowy powinien być dobierany indywidualnie. Jeśli materac zostanie niewłaściwie dobrany do wagi konkretnej osoby, to może dojść nawet do trwałego odkształcenia pianki poliuretanowej. W wyborze odpowiedniego materaca na pewno pomogą pracownicy danego sklepu.