pałac

Pałac na sprzedaż dla bogatych

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się programy telewizyjne, które opowiadają o życiu ludzi bogatych. Mi również czasem zdarza się je oglądać i dość często zastanawiam się, co bym zrobiła będąc na ich miejscu.

Gdybym miała pieniądze kupiłabym pałac

pałacŻycie nie powinno kręcić się tylko wokół pieniędzy, ale tak naprawdę bez pieniędzy jest niczym. Gdybym była naprawdę bogata, pewnie zakupiłabym jakiś zamek na sprzedaż. Uwielbiam dzieła sztuki, a jako studentki nie stać mnie na to.
Lecz to nie byłby byle jaki pałac na sprzedaż. Największy, najpiękniejszy i najwytworniejszy. Z pewnością kupiłabym przynajmniej dwa pałace na sprzedaż. Jeden zimowy, a drugi letni.
Wówczas mogłabym poczuć się jak dawni królowie i carowie. Bo w końcu kto bogatemu zabroni? Mnóstwo bogatych ludzi kupuje dworki na sprzedaż. Taki dworek na sprzedaż to przede wszystkim bardzo dobra inwestycja. W dodatku zazwyczaj są one umieszczone w przepięknej lokalizacji, mają cudowną historię i są przepełnione detalami architektonicznymi. Prócz zabytków na pewno inwestowałabym w ciuchy, biżuterię i samochody. Jednak pieniądze szczęścia nie dają, jeśli nie mamy z kim się nimi podzielić. Dlatego oddawałabym część do domów dziecka, stowarzyszeń i schronisk. Dopiero widząc szczęście drugiej istoty, można tak naprawdę cieszyć się posiadanego bogactwa. I mimo, że bez pieniędzy nie jesteśmy w stanie żyć, powinny być one tylko dodatkiem do naszego życia. One nie zapewnią nam miłości, szczęścia i dobrego samopoczucia. Możemy sobie coś kupić i na chwilę zapomnieć o problemach, jednak ten stan nie będzie trwał wiecznie. Dlatego nie ma co zazdrościć innym bogactwa. Ważne by mieć na godne życie i je w pełni spożytkować.

Tylko to tak naprawdę się liczy. To co przeżyjemy i zapamiętamy. Wszystko inne jest tylko wypełniaczem.