Ozdobne drewno na ścianie

Zdobienie ścian ciekawymi panelami jest obecnie w modzie. W wielu proponowanych przez architektów wnętrz aranżacjach pomieszczeń znaleźć możemy znaleźć właśnie tego typu elementy na ścianach. Jest to naprawdę łatwy sposób na uzyskanie ciekawego efektu wystroju całego mieszkania, który będzie pasować do wielu różnych stylów mebli i innych dekoracji.

Dobrym rozwiązaniem jest imitacja drewna

stylowa imitacja drewna na ścianęJednym z elementów, które bardzo elegancko wyglądają na ścianie jest drewno. Jest to taki surowiec, który pasuje do każdego wnętrza i do każdego stylu. Samo w sobie drewno jest materiałem, który kojarzy się wielu z starodawnym klimatem. Jednakże drewno połączone z odrobiną nowoczesności wygląda wspaniale. Niestety drewno jest dość drogie i ciężkie w utrzymaniu. Dlatego warto postawić na imitację drewna np. z płytek gipsowych. Taka stylowa imitacja drewna na ścianę jest o wiele tańsza oraz łatwiejsza w użytkowaniu niż prawdziwe drewno, a wygląda równie dobrze. Tego typu płytki gipsowe są odporne na plamy, więc nie będzie problemu z utrzymaniem porządku. A ponieważ nie jest to prawdziwe drewno to nie trzeba go impregnować i konserwować co jakiś czas, co generowałoby dodatkowe koszty. Panele te naprawdę wyglądają jak drewno, więc nikt na pierwszy rzut oka nie zorientuje się, że nie jest to prawdziwy kawałek drewna. Występują one w wielu kolorach i wielkościach, więc można przy ich pomocy tworzyć bardzo ciekawe kompozycje, które upiększą pokój.

Panele imitujące drewno są ciekawym elementem dekoracyjnym ściany, który nie tylko wygląda dobrze ale też jest prosty w montażu i niedrogi. Czyli spełnia on wszystkie oczekiwania ludzi, którzy chcą odmienić wygląd swojego mieszkania. Nie ważne czy ich mieszkanie utrzymane jest w nowoczesnej czy klasycznej formie.