Oryginalne zastosowanie skrzynek z drewna

 

Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszą się ręcznie wykonywane dekoracje do wnętrz. Nie tylko jest to zazwyczaj tańsze rozwiązanie, ale też przy okazji oryginalne. Dekoracyjne rękodzieła można wykonać samemu, ale można też skorzystać z gotowych produktów, stworzonych przez pasjonatów. Ręcznie wykonane ozdoby domu mają przeróżny wygląd i wykonywane są w różnych stylach.

Dekoracyjna skrzynka na tarasie

skrzynki drewnianeJedną z najbardziej popularnych technik zdobienia przedmiotów jest obecnie decoupage. To od tej techniki rozpoczęła się moda na ręcznie wykonane dekoracje do wnętrz. Dla wielu osób samodzielne ozdabianie swoich domów lub tworzenie ciekawych przedmiotów na sprzedaż jest wielką pasją. Do takiego rękodzieła można wykorzystać praktycznie wszystko. Kwestia naszej kreatywności. Niektórym przedmiotom można nadać zupełnie nowe znaczenie. Przykładem mogą być skrzynki drewniane, które odmalowane mogą służyć jako osłonki dla kwiatów, mini stoliki a nawet jako krzesła. Drewniane skrzynki często wykorzystuje się na balkonach lub ogrodach, tworząc z nich kolorowe lub jednobarwne regały, na których układa się kwiaty. Drewniane skrzynki, gotowe do ozdobienia, od jakiegoś czasu możemy kupić przez Internet. Dostępne są przeróżne rozmiary. Przydatne mogą okazać się też skrzynki z odzysku, takie, w których częściej przechowywało się na przykład owoce lub warzywa. W sieci istnieje mnóstwo filmików, które pokazują, w jaki sposób możemy wykorzystać drewniane skrzynki.

Przykładem pomysłowych dekoracji w naszych domach czy ogrodach są drewniane skrzynki, których używa się w przeróżnych celach. Skrzynki są odmalowywane. czasami też zdobione metodą decoupage. Stają się pomysłową dekoracją, służącą zazwyczaj do przechowywania drobiazgów lub do trzymania kwiatów.