Ortodonta w Londynie

Wiele problemów z zębami bardzo często przyczynia się do pogarszającego się samopoczucia albo nawet wycofania się z życia towarzyskiego. Można uniknąć takich problemów poddając się zabiegom u ortodonty, choć przynoszą one najlepsze rezultaty zwłaszcza u dzieci.

Ruchome aparaty na zębach

Aparat na zęby ruchomy LondynGeneralnie cały dział ortodontyczny ma na celu głównie naprawę czy poprawę stanu uzębienia, co równocześnie wpływa również na jego estetykę. Najlepsze efekty przynosi to u dzieci czy młodzieży, ponieważ znajdują się one jeszcze w fazie wzrostu i dlatego łatwiej modelować różne wady zgryzu. Najbardziej skuteczna korekta zgryzu u dziecka następuje, gdy noszony jest aparat na zęby ruchomy Londyn. Aparat ruchomy oznacza, że pacjent może go samodzielnie zakładać i ściągać. Zazwyczaj powinien być noszony kilka razy dziennie lub podczas snu, oczywiście zgodnie z zaleceniami dentysty. Jest on ściągany oczywiście w trakcie mycia zębów czy spożywania posiłków. Z pewnością nie jest to aparat przeznaczony dla ludzi dorosłych, który wady są już mocno ukształtowane. Ruchomy aparat przeznaczony jest głównie w celu skorygowania niewielkich wad zgryzu. Zęby i kości szczęki są u dzieci w fazie wzrostu, dlatego o wiele łatwiej je modelować. Im szybciej dziecko zacznie nosić taki aparat, tym szybsze i lepsze będą rezultaty. Nie jest to z pewnością łatwe zadanie, ale jeśli nasze dziecko będzie przestrzegać zaleceń stomatologa i nosić aparat przez wymaganą ilość czasu, w krótkim czasie uda się uporać z problemem. 

Ruchome aparaty noszone przez dzieci czy nastolatków pomogą bardzo szybko skorygować drobne wady zgryzu. Należy kontrolować stan uzębienia naszych dzieci i w razie wątpliwości udać się na konsultację do stomatologa. Dobierze on aparat, a noszenie go pomoże uniknąć problemów w przyszłości.