Organizacja leków w aptece, czyli wybór odpowiednich mebli

Apteka to miejsce, w którym wszystko musi być dobrze zorganizowane. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednią organizację leków. Leki na półkach to te, które są lekami wydawanymi najczęściej (zazwyczaj bez recepty). Wystarczy zdjąć je z półki i podać klientowi.

Segregowanie leków w szufladach i na półkach za szklanymi drzwiczkami

meble apteczne WrocławW przypadku innych leków warto zastosować segregację za pomocą szuflad.  Każda szuflada może być oznaczona inną literą alfabetu, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego leku będzie znacznie łatwiejsze. Poza tym szuflady apteczne znajdują się pod półkami, a więc nisko, poniżej pasa farmaceuty. Dzięki temu na szufladę patrzy się z góry, a jak wiadomo, w ten sposób dużo łatwiej znaleźć to, czego potrzeba. To sprawia, że można uniknąć długich kolejek klientów, gdyż leki można wydawać naprawdę szybko. Istnieją zakłady, które produkują meble apteczne Wrocław – można je kupić prosto od producenta, ale w specjalnych salonach z meblami specjalistycznymi (w tym meblami aptecznymi). Jeśli przed półkami aptecznymi znajdują się szklane drzwiczki, to należy zadbać o to, by zawsze były przejrzyste. Szkło sprawia, że apteka wydaje się być czysta i profesjonalna. Tak więc szyba zawsze musi być lśniąca, bez zabrudzeń. Poza tym przez szklane drzwiczki widoczne są produkty (preparaty medyczne), które tym bardziej zachęcają do skorzystania z oferty. Jest też inna zaleta stosowania szklanych drzwiczek przed półkami.

Dzięki szybie na preparatach nie będzie osiadał kurz. To bardzo ważne – klient chce kupować produkty czyste, wyglądające jak nowe, które nie są pokryte kurzem. Szkło bardzo dobrze chroni opakowania leków przed osiadaniem na nich kurzu. W ten sposób farmaceuta nie musi martwić się kolejnymi obowiązkami jak np. regularne odkurzanie półek. Warto wziąć pod uwagę takie meble do apteki.