Odpowiednie obuwie do jazdy konnej – sztyblety

 

Wiele dziewczynek w młodym wieku pragnie rozpocząć przygodę z jazdą konną. Sama, kiedy byłam początkującym jeźdźcem, chciałam rozwijać się coraz bardziej w tym sporcie. Dlatego zdecydowałam się na zakupienie własnych akcesoriów do jazdy konnej, takich jak ochraniacze na łydki, toczek oraz odpowiednie obuwie.

Sztyblety i inne obuwie – czyli najważniejsze akcesorium

sztyblety hippicaJazda konna to sport, w którym ważne jest porozumienie jeźdźca z koniem.  Profesjonalna jazda konna dzieli się na dwie główne dyscypliny – skoki przez przeszkody oraz ujeżdżanie. Jeździec wysyła sygnały do konia poprzez stopy oraz przy pomocy wodzy. Dlatego odpowiedni dobór obuwia, dobrego zarówno dla jeźdźca jak i dla konia, jest kluczowy do osiągnięcia sukcesów w tym sporcie. Koń musi wyraźnie poczuć bodziec przekazywany przez jeźdźca, aby wykonał odpowiedni ruch, na przykład skręt w prawo, skok przez przeszkodę czy przejście do galopu. Odpowiednie obuwie może ułatwić komunikację między zwierzęciem a człowiekiem. Poza tym, sztyblety Hippica, czyli profesjonalne oraz eleganckie obuwie jeździeckie, mają podeszwę przystosowaną do jazdy – znakomicie układa się w strzemionach, co jest bardzo wygodne dla stopy i zapobiega jej nadwyrężeniom. Wykonane są z dobrej jakości materiałów, które długo będą służyć podczas uprawiania tego wymagającego sportu, jakim jest jeździectwo. Są wodoodporne i odporne na zniszczenia. Sztyblety zabezpieczają nie tylko stopę, ale także kostkę przed uszkodzeniami, takimi jak skręcenie czy zwichnięcie.

Wybór odpowiedniego obuwia jeździeckiego nie jest prosty. Na pewno warto zwrócić uwagę na sztyblety Hippica, które są nie tylko eleganckie, ale też bardzo wygodne i bezpieczne. Chronią stopy i kostki jeźdźca oraz powodują, że jazda konna staje się jeszcze przyjemniejsza.