Odpowiednie kodowanie pozwoliło zrozumieć synom segregację

 

Od zawsze rodzice uczyli mnie jak ważny jest porządek. Wszystkie reguły, które wpajali mi przez tyle lat definiują teraz moją osobowość. Mam rodzinę, którą bardzo kocham. Mieszkamy wszyscy razem w wybudowanym niedawno domu. Mam dwóch synów. Jeden ma cztery lata, drugi pięć. Jest to odpowiedni czas żeby zacząć wpajać im reguły, które kiedyś wpajał mi mój tata.

Różne odpady komunalne umieszczane w różnych workach

kody odpadów komunalnychW związku z tym ostatnimi czasy uczulam ich na różnego typu zachowania społeczne, które w obecnych czasach są wyjątkowo ważne. Razem z małżonką jesteśmy zgodni w kwestii podejścia do ochrony środowiska. Nasz nowy dom zaprojektowaliśmy z myślą o jak najmniejszej emisji gazów cieplarnianych. Na naszym dachu znajdują się panele fotowoltaiczne, które zapewniają tworzenie zielonej energii elektrycznej, w piwnicy natomiast znajduje się pompa ciepła. Taki maluszkom jak moi synowie nie jestem jeszcze w stanie wytłumaczyć pewnych rzeczy. Są oni jednak w stanie zrozumieć, że należy respektować kody odpadów komunalnych. W naszej kuchni znajdują się trzy worki na śmieci. Każdy worek jest przeznaczony do innego rodzaju odpadów. Wytłumaczyłem moim synom jakie śmieci należy umieszczać w danym worku. Na początku synowie mylili się. W związku z czym postanowiłem wytłumaczyć im to zagadnienie na zasadzie skojarzeń. Wydrukowałem pewne grafiki, które na początku przykleiłem do worków. Następnie stworzyłem tabelę, którą umieściłem na lodówce.

Po trzech tygodniach nie były potrzebne już żadne pomoce. Moi synowie nauczyli się do którego worka należy wrzucać dane śmieci. Jestem dumny z tego postępu. Zasady, które im wpajam dzisiaj zostaną z nimi na długi czas. Mam nadzieję, że będą oni propagować podobne poglądy do moich. W związku z czym będą dbali o środowisko równie mocno jak ja i moja małżonka.