Nowoczesne słomki biodegradowalne

Żyjemy w czasach, kiedy ochrona środowiska powinna być dla każdego z nas priorytetem. Powinniśmy świadomie dokonywać wyborów co do produktów znajdujących się w naszym koszyku zakupowym, aby nie przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska.

Z czego jest wykonana słomka do picia?

słomki biodegradowalneKolorowe drinki z lodem, owocami i kilkoma, kolorowymi warstwami, które przeszywa plastikowa rurka do picia powinny iść w zapomnienie, ze względu na plastik. Rurki, które zna każdy z nas z dzieciństwa kuszą swoim wyglądem i kształtem, jednak są bardzo szkodliwe dla naszej planety, gdyż plastik, z jakiego są wykonane rozkłada się w przyrodzenie przez setki lat. Dlatego od dobrych kilku lat zmienia się trend w produkcji rurek z plastiku na materiały biodegradowalne. Może to być papier warstwowy lub trzcina cukrowa, które są w stanie całkowicie ulec rozkładowi w ciągu kilkunastu dni. Słomki biodegradowalne są idealne na każde przyjęcie organizowane dla dzieci, ale także dla dorosłych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na zamakanie, dlatego spokojnie można przez nią wypić dowolny napój. Alternatywą dla takich słomek mogą być  modele wykonane ze szkła lub metalu, gdyż są wielokrotnego użytku i można z nich pić ciepłe i zimne napoje. Wszelkiego rodzaju słomki kupimy w większości sklepów gospodarczych, spożywczych lub z wyposażeniem do gastronomii. Dla klientów indywidualnych są one dostępne w opakowaniach liczących po dziesięć lub dwadzieścia sztuk, a dla klientów biznesowych są pakowane w opakowania zbiorcze.

Jeżeli chodzi o cenę, to słomki wykonane z materiałów biodegradowalnych mają zbliżoną wartość, zatem każdy klient nie straci nic na ich zakupie, a nasza planeta zyska. Warto świadomie dokonywać wyborów, które są dobre dla każdego z nas.