Nowe części do samochodu terenowego

 

Samochody terenowe wymagały o wiele większego nakładu pracy i czasu spędzonego na konserwacji niż pojazdy drogowe. Mimo to, naprawy wykonywaliśmy często, a wymiany podzespołów całkowicie niezdatnych do remontu były codziennością. By utrzymać samochody w idealnym stanie potrzebowaliśmy więc dobrego źródła części zamiennych.

Części zamienne do samochodów terenowych

części samochodowe świętokrzyskieZamawianie podzespołów od producenta było jednak bardzo kosztowne, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty ich sprowadzenia. Nawet sklepy autoryzowanych dystrybutorów miały często bardzo nierozsądne ceny, dlatego byliśmy zmuszeni szukać źródła części nieco dalej. Na pomysł zakupu podzespołów od firmy prowadzącej usługi kasacyjne wpadliśmy niemal przypadkiem, gdy oddawaliśmy jeden ze zniszczonych samochodów do złomowania. Okazało się bowiem, iż oprócz kasacji, firma owa oferuje również części samochodowe – świętokrzyskie. Były to części pochodzące z samochodów powypadkowych, choć zdarzało się iż były fabrycznie nowe i niemal nieużywane. Najlepsze jednak były ich ceny, gdyż owa firma sprzedawała podzespoły w cenach dwukrotnie niższych niż te, które widywaliśmy w sklepach. Jako że podzespoły do pojazdów terenowych nie były zbyt chodliwym towarem, bardzo często zalegały w magazynach w dużych ilościach, więc z dostępnością nie mieliśmy problemu, co najwyżej czekając na ich wymontowanie z pojazdu kilka dni.

Dostępność części była tym większa, iż firma prowadziła kilka warsztatów w różnych województwach, a transport między warsztatami był jak najbardziej możliwy. Było to jednak równie dobre źródło części do samochodów osobowych, dlatego też przy każdej konieczności wymiany czy naprawy którejś z części w prywatnych samochodach, zawsze mieliśmy pod ręką stałe źródło nowych podzespołów.