Na czym polega wybielanie zębów metodą nakładkową?

W każdym gabinecie stomatologicznym można skorzystać z usług wybielania uzębienia. Pracujący w gabinecie lekarz dentysta dobierze najlepszą metodę wybielania, która będzie całkowicie bezpieczna dla zębów pacjenta. Obecnie najczęściej stosuje się metodę nakładkową. Polega ona na tym, że tworzy się specjalne żelowe nakładki. Dopasowuje się je do uzębienia pacjenta.

U stomatologa można bezpiecznie wybielić zęby

wybielanie zębów żywiecWarto od razu podkreślić, że zabieg wybielania jest całkowicie bezpieczny. Nie trzeba się go obawiać, ale przy jego stosowaniu trzeba przestrzegać zaleceń stomatologa. W najczęściej stosowanej metodzie stosuje się specjalnie przygotowane w tym celu żelowe nakładki. Najpierw jednak stomatolog pobiera odcisk uzębienia pacjenta. To proste, bo wystarczy odpowiednio długo gryźć specjalnie przygotowaną masę plastyczną. Profesjonalne wybielanie zębów Żywiec na tym się jednak nie kończy. Pod wykonaną formę uzębienia przygotowuje się wspominane już żelowe nakładki. Pacjent zdecydowany na wybielanie musi te nakładki zakładać przez określony przez stomatologa czas. Najczęściej jest to kilkanaście dni. Przy czym nie trzeba ich nosić codziennie, bo można je zakładać w różnych odstępach czasowych. Same nakładki niczego nie wybielą. Przed każdym założeniem aplikuje się do nich specjalny żel wybielający. I to właśnie działanie tego żelu ma tutaj kluczowe znaczenie. Do tego jeszcze trzeba myć zęby specjalną pastą, która wspomaga działanie wybielacza.

W zależności od tego jak często zakłada się nakładki wybielające efekt można uzyskać najwcześniej po trzech tygodniach. Najczęściej jednak proces wybielania rozciąga się w czasie czterech do sześciu tygodni. Wybielanie za pomocą nakładek jest obecnie sposobem najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym dla zębów.