Mydełko do golenia lepsze niż pianki

 

Mężczyźni, którzy muszą się bardzo często golić, doskonale wiedzą jak trudno zadbać o prawidłowe funkcjonowanie skóry twarzy. W ostatnich latach wielu mężczyzn postawiło na golenie się pianką i jednorazową maszynką go golenia. Dzisiaj można zaobserwować, że coraz więcej panów zaczyna stosować metody ich ojców i dziadków. A to wiąże się z użyciem pędzelka.

Pędzelkiem rozprowadzamy pianę z mydełka

mydełko do goleniaNajlepszym i sprawdzonym przez setki lat sposobem na golenie się jest używanie naturalnej piany wytworzonej ze specjalnego mydełka. Pianę taką rozprowadza się po twarzy specjalnym pędzelkiem. Następnie wystarczy poczekać chwilę i użyć specjalnej golarki z jedną żyletką. Jeszcze kilka dekad temu tylko tak się golono. Nikt nie słyszał o piankach do golenia czy jednorazówkach. Najczęściej kupowanym przez męczyzn kosmetykiem było mydełko do golenia. I dzisiaj te czasy wracają, a mydełka wracają do łask. Są coraz częściej i coraz chętniej kupowane przez mężczyzn. Wszystko dlatego, że golenie się nimi jest o wiele lepsze dla skóry, aniżeli golenie się za pomocą pianki. Mydełko zawiera naturalną glicerynę i doskonale nawilża skórę twarzy w przeciwieństwie do pianki, która jest tak naprawdę bardzo sucha. Nie ma wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem dla prawdziwych mężczyzn jest dzisiaj powrót do tradycji i golenie się za pomocą mydełka i piany z niego zrobionej. Bo do łask wracają również pędzelki do jej rozprowadzania.

Każdy dzisiejszy trzydziestolatek pamięta doskonale jak golili się jego dziadkowie czy nawet ojcowie. W tym celu robiło się pianę z mydełka i rozprowadzało się ją po twarzy za pomocą pędzelka. Do golenia używało się maszynki z wkładanymi żyletkami. To były naprawdę piękne czasy, kiedy mężczyźni potrafili zadbać o swój zarost.