Musiałem odwiedzić sprawdzonego fryzjera dla psów

Jakiś czas temu zostałem właścicielem małego owczarka niemieckiego. To było od zawsze moje marzenie, ponieważ nigdy nie miałem psa. Mieszkałem w bloku i nie było możliwości aby trzymać tak sporego zwierzaka. Jednak teraz gdy zamieszkałem w domku jednorodzinnym miałem więcej możliwości.

Nie potrafiłem sam zadbać o sierść swojego owczarka 

najlepszy fryzjer dla psa w KrakowiePewnego dnia wybrałem odpowiednią hodowlę owczarków niemieckich i wziąłem szczeniaczka. Rex rósł jak na drożdżach. Ja poświęcałem mu dużo czasu aby zadbać o jego odpowiednie wychowanie. To były dla mnie na prawdę piękne chwile. Jednak gdy pies trochę podrósł zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Miał długą sierść, a ja nie do końca wiedziałem jak o nią dbać. Na dodatek w okresie linienia nie mogłem poradzić sobie z gęstym i wypadającym puchem, który był już dosłownie w każdym miejscu. Zdecydowałem się wtedy na odwiedzenie specjalnego salonu. Tam pracował najlepszy fryzjer dla psa w Krakowie. Był polecanym specjalistą i często przygotowywał owczarki niemieckie do ważnych wystaw. Uznałem, że muszę tam pojechać. Gdy nadszedł umówiony termin okazało się, że sierść Rexa nie jest w najlepszym stanie. Na szczęście sprawdzony fryzjer szybko przywrócił jej dawny blask. Usunął zbędne i wypadające kołtuny oraz pokazał jak prawidłowo dbać o sierść. To była dla mnie ważna lekcja, ponieważ kompletnie się na tym nie znałem. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu mogłem nauczyć się w jaki sposób wszystko pielęgnować.

Okazało się, że to wcale nie jest trudne zadanie. Na dodatek kupiłem specjalne szczotki, które ułatwiały pielęgnacje. Od tamtej pory mój dom wyglądał kompletnie inaczej, a sierść nie leżała na podłodze. Wiedziałem, że ta zmiana była na lepsze. Mój pies od razu inaczej wyglądał. Teraz dobrze się prezentował.